Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

VeChain ve Çin arasında dev anlaşma!!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » VeChain ve Çin arasında dev anlaşma!!!
VeChain ve Çin arasında dev anlaşma!!!

© Reuters.  © Reuters.

VeChain ve Çin arasında dev bir anlaşma gerçekleşiyor. VeChain şirketi(VEN) blockchain teknolojisini pek çok projede kullanarak insani çalışmalarına devam ediyor. Bunların sonuncularından biri de şirketin aşı ve ilaç izlenebilirlik çözümleri üzerindeki araştırması.

VeChain, blockchain teknolojisinin ilaç ve aşı kayıt problemlerini çözebilirliği konusunda bir süredir testler yapıyordu. Çin’de gerçekleşen bu araştırmalar, Şangay’da 2020’ye kadar gelişimi ve testleri tamamlanarak diğer bölgelere de yayılacak.

Çin’de büyük çaplı ilaç ve aşı skandalıVeChain medya vasıtasıyla Çin’de okul çocuklarına dağıtılan sahte aşı ve ilaç skandalını ortaya çıkardı. Bu ulusal çapta şok ve kızgınlık yarattı.

Bunun üzerine Çin hükumeti skandala karışan Changchun Changsheng Biotecnology şirketinin lisansını iptal ederek durumu düzeltmek için harekete geçti. Aynı zamanda şirketin ürünleri piyasadan toplatıldı.

Yeni Blockchain güvenlik çözümünde VeChain öncülüğüVeChain aynı zamanda izlenebilirlik çözümünün Şangay hükumeti tarafından seçilerek desteklendiğini söyledi. Bu, Şangay Belediyesi’nin ürün izlenebilirlik sistem inşası tanıtım destek projesinin bir parçası olarak yapılıyor.

Çin’deki 30 milyonun üstünde insanı etkileyecek olan bu çözüm blockchain şirketine bir puan daha kazandırmış olacak.

Bu olay VeChain’i pazarda ileri ilaç güvenliği sağlamaya yönelik proje için DNV GL ile ortaklık kurarak yeni bir blockchain teknolojisi başlatmaya yöneltti. Teknolojinin 2020’ye kadar hazır olması bekleniyor. VeChain, blockchain çözümlerince önerilen önlemlerin Çin ve tüm dünyada fırtına estireceğini düşünüyor. Kripto şirketine göre bu, türünün tek örneği.

Şirketin ana planıVeChain, Çin hükumeti ile anlaşmanın blockchain güvenlik çözümlerinde dünya üzerinde etkin güç olma stratejisinin bir bölümü olduğunu söylüyor. Çin modelini kullanarak şirket tüm dünyaya açılıma hazırlanıyor.

VeChain ayrıca teknolojinin yüksek uçlu IOT cihazları ile kullanımı durumunda ilaçların üretimi ve dağıtımına ilişkin tepit, izleme ve veri depolamanın da mümkün olduğunu söylüyor.

Bu teknoloji ilaç üreticilerin depolama birimlerinin dağıtım merkezlerinin ve uygulayan hastanelerin işleyişine entegre edilebilir. VeChain kayıtların değiştirilmesi ve kurcalanması ihtimalini yok etmek istiyor.

Bu sistem otoritelerin ilaç ya da aşı üretim kaynaklarını izleyerek ilgili kayıtları kolayca elde edip bir salgın durumunda hızlı tespit yapmalarına yardımcı olacak. Kayıtlar ayrıca sanal bir ortamda kalıcı olarak depolanacak.

Teknoloji henüz başlangıç aşamasındaBu, geleceğin aşı izlenebilirlik çözümü için bir göz atıverme. Ve aşı üretim skandallarını azaltabilir.

VeChain her bir özgün aşı için düzgün izleme, sorumlu tutulabilirlik, gerçek veri bazlı uyarılar ve risk yönetimi özellikleri olan benzersiz bir teknolojiya öncülük yapıyor olabilir.

VeChain’in bu teknolojisi hala Beta aşamasında fakat bu yıl Çin uluslararası ithalat fuarında sergilenebilir. Bu fuar dünyanın en büyüklerinden biri ve Çin’in birkaç yeni çözümü görücüye çıkarması bekleniyor.

Çin’i ilaç güvenliğinde öne çıkaracak bu yeni teknolojiye desteğini göstermek için devlet başkanı Xi Jinpig’in de fuara katılımı bekleniyor. Bu aynı zamanda Çin hükumetinin yeni teknolojilere desteğinin de bir göstergesi olacak.

Kripto topluluğunun birkaç üyesi bu yeni gelişme karşısında duydukları memnuniyeti ifade ederek soğuk zincir teknolojisinin geleceğin teknolojisi olduğuna inandıklarını söylüyorlar. Bazıları da UNICEF gibi sağlık birimlerince de bu teknolojinin benimsenmesini umut ettiklerini belirtiyorlar.

VeChain hakkındaVeChain şu an itibariyle Coin Market’te 20. Sırada bulunuyor. Market kapitalizasyonu 800$ milyon ve 55 milyar VET sirkülasyonda. Bu da onu marketteki en değerli koinlerden biri yapıyor. VeChain zincir yönetim işlemlerini geliştirmek için dağıtılmış ledger teknolojisinden faydalanıyor.

WaltonChain ilaç güvenliğini iyileştirmek için bir blockchain çözümünü yakın zaman önce masaya getirdikten sonra bu konuya kripto dünyasından yoğun bir akım harekete geçti. Şirket tüm Çin’de ücretsiz olarak ilaç firmaları ve hastanelere bir izlenebilirlik çözümü sunabileceğini açıkladı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

VeChain ve Çin arasında dev anlaşma!!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Silk Road Adminine 78 Ay Hapis Cezası Popüler Bitcoin borsası Coinbase, kritik bir ortaklığa imza attı Ripple kritik bir OTC borsasında listelendi AB’nin Finansal Otoritesi Kripto Para Gözetimine Ayırdığı Bütçeyi Arttıracak Yakın Zamanda Uzaya Fırlaması Muhtemel 5 Altcoin Coinbase Bireysel Kullanıcılar İçin Kripto – Kripto Trading İşlemlerini Başlattı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır