Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nvidia: Hisselerin Dördüncü Çeyrekteki Düşüşünde Kripto Para Madenciliğinin Payı Yok!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nvidia: Hisselerin Dördüncü Çeyrekteki Düşüşünde Kripto Para Madenciliğinin Payı Yok!
Nvidia: Hisselerin Dördüncü Çeyrekteki Düşüşünde Kripto Para Madenciliğinin Payı Yok!Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en büyük ekran kartı üreticilerinden Nvidia’nın hisse fiyatlarının kripto para madenciliğinde yaşanan talep azalması yüzünden düştüğünü ima eden birden fazla haber gündeme gelmişti. Örnek vermek gerekirse, Fool.com isimli sitenin haberinde konu hakkında şunları ifade edilmekteydi:

”Nvidia’nın gelir büyümesinin bu çeyrekte tek haneli seviyeye düşmesi bekleniyor. Bunun sebebi de, ekran kartlarına karşı olan talebin azalması. Kripto para birimi madenciliği ekran kartı satışında ve fiyatlandırılmasında kilit role sahipti.”

Ancak bir çok uzmanın da geçtiğimiz aylarda belirttiği üzre, Nvidia’nın değer kaybının kilit etmeni ne yazık ki kripto para madenciliği veya kripto para birimlerinin düşüşü değil.

Madenciliğin Etkisi, 3. Çeyrekte Çoktan Fiyatlanmıştı
Nvidia CFO’su Colette Kress geçtiğimiz Ağustos ayında, yatırımcılara kripto para sektöründen herhangi bir katkı beklememeleri gerektiğini ve üçüncü çeyreğin kripto para gelirleri olmayan bir dönem olacağını ifade etmişti:

”İnanıyoruz ki normal bir periyota giriş yaptık ve yolumuza devam ederken temelde kripto para birimlerinin olmamasını diliyoruz. Gelirlerin genel durumuna bakıldığında kripto para birimlerine özel ürünlerin getirisinin yaklaşık 100 milyon dolara inmesini beklemiştik ancak asıl tablo 18 milyon dolar seviyesinde ve ilerleyen günlerde de talebin azalacağını ön görüyoruz.”

İlgili yönetici bu açıklamayı yaptığında, Nvidia’nın hisse senedi fiyatları bütün hisse piyasası yükselişteyken, bir anda %5 civarında düşüş yaşamıştı. Bu da aslında Nvidia için kripto para madencilik düşüşünün zaten fiyatlandığını göstermekte. Nvidia’nın düşüşünün arkasındaki en büyük sebep, ekran kartı üretiminde oluşan artan rekabet olarak görülmekte ve AMD gerçekten de şu sıralar bu konuda çok büyük gelişmeler elde ediyor.

Nvidia: Hisselerin Dördüncü Çeyrekteki Düşüşünde Kripto Para Madenciliğinin Payı Yok! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nvidia: Hisselerin Dördüncü Çeyrekteki Düşüşünde Kripto Para Madenciliğinin Payı Yok! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, 4000 doları kırmalı: İvme kritik önemde Kripto Paralar Yükseliyor, Bitcoin Aylık Kayıp Yolunda Google Verileri Güney Kore’de Bitcoin’in Patlamak Üzere Olduğunu Kanıtladı! New Yorklu genç kadın Işid’e Bitcoin göndermekten tutuklandı! Çin baskısından kaçan Bitcoin madencileri İran’a mülteci başvurusunda bulunuyor Bitcoin madenciliği gelirleri 14 milyar doları aştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır