Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nicholas Merten: Kripto paralar 10 yıl içinde gerçek paraların yerini alabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nicholas Merten: Kripto paralar 10 yıl içinde gerçek paraların yerini alabilir
Nicholas Merten: Kripto paralar 10 yıl içinde gerçek paraların yerini alabilir

© Reuters.  © Reuters.

Fiat para birimlerini kripto paralar 10 yıl içerisinde tahtından edebilir. İddianın sahibi en büyük kripto para YouTube kanalının kurucusu Nicholas Merten. Nicholas Merten, 316.000’den fazla abonesi olan kripto temalı YouTube kanalı DataDash’ın kurucusu.

Doğrusu Kripto para meraklıları piyasanın geleceği hakkında çok mutlu ve heyecanlı. Yaklaşık bir yıldır ayı piyasasında olsak da, geçmişten günümüze kripto-para birimi eğilimi konusunda uzmanlaşan kişi sayısı oldukça arttı ve kripto meraklılarının da sayısı artmaya devam ediyor.

Açıkçası, bu kolay bir iş olmayacak. Kripto para birimleri, fiat para birimlerini değiştirebilmeleri için çözmeleri gereken bazı zorlu uygulamalar var. Düzenlemeler uygulanmalı, kripto varlıklar daha da olgunlaşmalı ve adaptasyon sağlanmalıdır.

Kripto paralar 10 yıl içinde fiat paranın yerini alır mı?Merten tarafından atılan son tweet’de, kripto paraların 2020 ile 2030 yılları arasında fiatın yerini alacak diyor.

Merten tweetinde özetle:

ilk dönem, 2011 ile 2013 yılları arasında gerçekleşen ‘İpek Yolu’. İkinci dönem, 2016 ile 2017 arasında gerçekleşen Perakende Spekülasyonu. Bir sonraki dönem ise kurumsal spekülasyonla ilgili olacaktır. 2019-2020 yılları arasında gerçekleşebilir. Son dönem olarak, 2030 yılına kadar fiat para birimlerinin kripto para birimleri ile yenilenmesi olacaktır.

Silk Road (İpek Yolu) internette bugüne kadar karşılaşılan en büyük ve en karmaşık illegal online karaborsa olarak ortaya çıktı. Bu ürünler adına ödeme yapmak için kullanıcılar merkeziyetsiz yapısından dolayı kriptoları tercih ediyor. Ve bu, bazı uzmanlar tarafından boğa olarak yorumlanan bir şey. Neden? Çünkü suçlular böyle bir teknolojiyi kullanıyorlarsa bu illegalite, ilgiyi beraberinde getirecek, diğer kullanım alanlarına fayda sağlayacak ve sektörü genişletecektir. Kripto paralar 10 yıl içerisinde gelişimini her sektörde sürdürdü ve büyümeye devam ediyor.

Kripto paralar 10 yıl öncesinden bu zamana devrim niteliğinde gelişmeler kaydetti desek de aynı fikirde olmayanlarda var. Wences Casares, Xapo’nun kurucusu, Bitcoin ve kripto para birimlerinin paranın yerini tutamayacağını söyledi.

Bitcoin, sanalda dolaşan paranın biçimini değiştirdi. Ancak bu fikri bankalar gibi merkezi otoriteden alınan bir varlığı değiştirmek için kullanabilirsiniz. Hakiki anlamda sokaktaki insanı kripto parayla ticarete zorlayamazsınız bu çok saçma olur. Bu doğru da olmaz.

Kripto paralar 10 yıl içinde gerçek paraların yerini alabilir fikrine siz de katılıyor musunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nicholas Merten: Kripto paralar 10 yıl içinde gerçek paraların yerini alabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte Tarihteki En Büyük Bitcoin Balina Hareketleri: 66K’dan 500K’ya Dev Transferler! Bitcoin SV Ağındaki Tüm İşlemlerin Yüzde 94’ü Tek Kaynaktan Bitcoin ve Ethereum’da yükseliş mi geliyor? İşte analist yorumları Blockchain Şirketleri 2019’da Sağlık, Tarım, Ticaret ve Sigorta Sektörünü Hedefleyecek Bitcoin Dünyanın En Büyük İlk 50 Şirketi Arasında Venezuela, P2P Trading Konusunda Kanada ve Hindistan’ın Toplamını Geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır