Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nasdaq Bilgi Aktarımını Güvenli Hale Getirecek Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nasdaq Bilgi Aktarımını Güvenli Hale Getirecek Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı
Nasdaq Bilgi Aktarımını Güvenli Hale Getirecek Yeni Bir Blockchain Patenti AldıHacim bakımından dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq, medya sektöründeki değişimlere uyum sağlayabilmek için yeni bir Blockchain patenti aldı. Nasdaq böylece Blockchain alanındaki çalışmaları arasında bir yenisini daha ekledi.

Nasdaq, geçtiğimiz yılın başlarında “alıcılara Blocckhain aracılığıyla zamana duyarlı bilgi aktarımı” yapan yeni bir sistem için patent başvurusunda bulundu.

Finans alanında dünyanın önde gelen isimlerinden olan Nasdaq’taki yetkililer, günümüz medyasının bilgi aktarımı konusunda çeşitli sorunlar yaşadığını düşünüyorlar. Nasdaq yetkililerine göre bu sorunlar arasında insanlara aktarılan bilgiyi güvenli tutamamak ve bu bilgilerin yasal açıdan herhangi bir ihlal oluşturmadığından emin olamamak gibi şeyler var.

Blockchain teknolojisi ve akıllı kontratlar sayesindeyse insanlara çok daha güvenli bir şekilde bilgi aktarını yapılabiliyor.

Alınan patentteki bilgilere göre bu yeni sisteme bir belge aktarılıyor, daha sonra bu belge ile birlikte blockchain üstünde bir işlem gerçekleşiyor. Blockchain’e kaydedilen bu bilgi daha sonra bir editör tarafından değiştirilebiliyor, başka bir yetkili tarafından da onaylanıp kullanıcılara aktarılabiliyor:

“Belgeye yapılan her değişiklik ve/veya belgeye verilen her onay, blockchain üstünde ayrı bir işlem olarak gözüküyor ve belgeyi sunan taraf, editör, onaylayıcı ve kullanıcı taraflar, -özel anahtarlar gibi- kendilerine ait dijital bilgilerle birlikte Blockchain sürecine dahil olmuş oluyorlar.”

Nasdaq bundan önce Blockchain teknolojisiyle ilgilendiğini daha farklı yollarla göstermişti. Nasdaq bundan önce menkul kıymet alanında proof-of-concept algoritmasının kullanıldığı bir Blockchain platformunu test etmişti.

Nasdaq Bilgi Aktarımını Güvenli Hale Getirecek Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nasdaq Bilgi Aktarımını Güvenli Hale Getirecek Yeni Bir Blockchain Patenti Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

EOS 22% oranında düştü Binance Charity İle İlgili Korkutan İddia Binance’in Verileri, Diğer Platformlarda Kol mu Geziyor? Kripto Fiyatları Düşüşte; Rapora Göre Tether’in Bitcoin Üzerine Etkisi Yok Kripto Para Piyasası Sert Düştü: Bitcoin, Ethereum, XRP, BCH, EOS, XLM Fiyat Görünümü XRP fiyat analizi: XRP/USD kritik destek seviyesine tutunmaya çalışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır