Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in En Büyük Sigorta Şirketlerinden Biri Blockchain’den Faydalanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in En Büyük Sigorta Şirketlerinden Biri Blockchain’den Faydalanacak
Çin’in En Büyük Sigorta Şirketlerinden Biri Blockchain’den Faydalanacak

© Reuters.  © Reuters.

Çin‘in en büyük sigorta şirketlerinden olan Halk Sigorta Şirketi (PICC), sunduğu hizmetlerde Blockchain teknolojisinden faydalanmayı planlıyor.

PICC, Blockchain teknolojisinin potansiyelinden faydalanmak için VeChain ve küresel risk yönetim şirketlerinden DNV GL ile işbirliği yapmaya başladı. Blockchain teknolojisiyle birlikte zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyen PICC, bu teknolojiden dolandırıcılığı önlemek, müşterini tanı (KYC) uyumluluğunu sağlamak için de faydalanacak.

PICC konuyla ilgili yaptığı açıklamada Blockchain teknolojisi sayesinde sigorta sektörünün de artık dijital dönüşüm geçirmeye başlayacağını belirtiyor.

VeChainThor platformu PICC’e veri yönetimi alanında destek olacak ve PICC’in elindeki verilerin çok daha verimli bir şekilde işlenmesini sağlayacak. DNV GL ise sistemdeki veri bütünlüğünün durumunu kontrol ediyor olacak.

Dünya genelinde Blockchain teknolojisini benimsemeye başlamış çeşitli sigorta şirketleri bulunuyor. Amerikan Sigorta Hizmetleri Birliği (AAIS), geçtiğimiz ay istatistiksel veri yönetimi yapabilmek için “ilk güvenli ve açık Blockchain platformunu” oluşturduğunu duyurdu.

Küresel sigorta ve risk yönetim şirketlerinden olan Marsh ise Nisan ayında yaptığı duyuruyla birlikte Blockchain teknolojisinden faydalanmaya başlayacağını açıkladı. Marsh, mevcut olarak kullandığı “karmaşık ve manuel sistemi bırakıp modern ve şeffaf bir sisteme” geçiş yapacağını belirtti.

Merkezi Şangay’da bulunan VeChain, Çin’deki şirketlerle işbirliği yapmanın yanı sıra Çin hükümetiyle de görüşmeler düzenliyor. VeChain, 2015 yılında VET adlı bir token üretti ve VET şu anda piyasa hacmi bakımından en büyük 17. kripto para konumunda.

The post Çin’in En Büyük Sigorta Şirketlerinden Biri Blockchain’den Faydalanacak appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in En Büyük Sigorta Şirketlerinden Biri Blockchain’den Faydalanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Müzayede Evlerinden Christie’s Veri Saklamak İçin Blockchain’i Deneyecek G7’den Facebook’un Kripto Parası Libra İçin Uyarı Bitcoin Kazanıyor; Nasdaq CEO’su Kriptoların Bir Şansı Hak Ettiğini Söyledi Japonya’daki Monex Group Kripto Paraları Destekliyor Dünya Devi Kripto Para Borsası Binance – İstanbul’a Geliyor! İşte 2019’da Takip Edilmesi Gereken Kripto Para Projeleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır