Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Monero Kanunsuz Madenciliğe ve Siber Suçlulara Karşı Harekete Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Monero Kanunsuz Madenciliğe ve Siber Suçlulara Karşı Harekete Geçti
Monero Kanunsuz Madenciliğe ve Siber Suçlulara Karşı Harekete GeçtiMonero çoğu zaman tartışmaların ve eleştirilerin hedefinde olan bir kripto para birimi oldu. Ekosisteme karşı yöneltilen en büyük suçlamalardan birisi, sahip olunan Coinhive madencilik yazılımının kullanımı ile çok fazla kripto para çalma olayı ile kullanıcıların izni olmadan madencilik yapılmasının çok fazla yaşanması. Bir hafta önce, Monero sadece söz konusu probleme yönelik bir internet sayfası duyurusunda bulundu. Söz konusu internet sayfası kullanıcılara Monero madencilik yazılımının sistemlerinden nasıl sileceklerini gösteriyor ve bu sayede de saldırılardan ve kanunsuz madencilikten de koruma sağlıyor.

”Introducing the Monero Malware Response Workgroup Website” isimli blog, Monero’nun gizlilik özelliklerinin bir çok kişi tarafından iyi şeyler için kullanılabilecekken, suçlular tarafından da kullanılabileceğini vurgulamakta. Monero ekosisteminin üyelerinden olup aynı zamanda blogun yazarı olan Justin Ehrenhofer, konu hakkında şunları ifade etti:

”Madenciliği belirli ekipmanlar ile kısıtlamak zararlı madenciliği kısıtlasa da, fidye yazılım kullanımını ortadan kaldırmaz ve Monero topluluğunun rahatsız olacağı güvenlik açıkları ortaya çıkarır […] Monero topluluğu madencilik ve fidye yazılımlarının etkisini anlamakta zorlanan kurbanları öyle boş boş izlemek istemiyor.”

Bu yeni haber, Monero topluluğu ile ilgili son günlerdeki tek iyi şey değil. Geçtiğimiz günlerde kripto para madencilik firması ViaBTC, kendi Monero madencilik havuzlarını duyurmuş ve ilk üç ay boyunca madencilik ücretlerinin %50 indirimli olacağını müjdelemişti.

Monero şu an piyasa hacmine göre en üst sıralarda yer alan gizlilik odaklı kripto para konumunda.

Monero Kanunsuz Madenciliğe ve Siber Suçlulara Karşı Harekete Geçti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Monero Kanunsuz Madenciliğe ve Siber Suçlulara Karşı Harekete Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tim Draper: Arjantin Başkanı’na Kripto Paraları Yasallaştırmasını Söyledim Ethereum Kurucu Ortağı Joseph Lubin’den Bitcoin ve Piyasa Yorumu Stellar Lumens 10% oranında geriledi Ripple (XRP) fiyatı nereye gidiyor? Analist yanıtladı Litecoin’in (LTC) menkul kıymet olmadığı tescillendi Son Dakika: Dev Kripto Para Borsası Hacklendiğini Duyurdu, Kayıp Büyük Olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır