Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

MarketWatch: Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin ”Bu Rasyonel Değil”

Ana Sayfa » GÜNCEL » MarketWatch: Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin ”Bu Rasyonel Değil”
MarketWatch: Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin ”Bu Rasyonel Değil”

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para fon yöneticisi Anthony Pompliano olumlu haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemenin rasyonel olmayacağını söyledi.

Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin.MarketWatch’a konuşan Morgan Creek Digital’in kurucusu ve ortağı Anthony Pompliano, kripto parapiyasasındaki olumlu gelişmelerin kapalı kapılar ardında kaldığını, gerçekte ise piyasayı etkilemediğini savundu. Pompliano şöyle dedi:

Özellikle son dönemde ortaya çıkan olumlu haberlerin Bitcoin fiyatını yükseltmesini beklemeyin. Bugünlerde yapılan yatırımların sonuçlarını ve kripto para fiyatlarına etkisi bundan 2-3 yıl sonra yansıyacak.

Diğer GelişmelerBu hafta kripto para piyasası, piyasa fiyatlarını etkilemeyeceği düşünülen birtakım gelişmelere sahne oldu. Bunlardan birisi de Nasdaq’ın ağır satış baskısıyla 2011’den bu yana en kötü günlerinden birini yaşaması.

Son zamanlarda, Chicago Board Options (CBOE) borsasından bazı kaynaklar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ETF kararının onaylanma ihtimalinin yüksek görüldüğü söyledi. SEC ‘in daha önce red kararına atıfta bulunduğu meselelerin çözüme kavuştuğu bilgisini verdi. SEC tarafndan verilebilecek onay haberlerin Bitcoin fiyatını ne yönde etkileyeceğini zaten herkes biliyor. Piyasanın tamamı zaten bu haberin gerçekleşmesini dört gözle bekliyor.

San Francisco merkezli Kripto para borsası Coinbase Circle’ın USDC stablecoin’i (Dolar karşısında değeri sabit olan coin) şirket ile ortaklık kurduktan sonra kendi platformuna ekledi. Bu gelişme, analistler tarafından kripto piyasası için bir onay gibi yorumlanıyor. Bazıları ise, stablecoin’i elinde tutanların fonlarının dondurduğunu veya işlemlerinin sansürlendiğini belirtiyor.

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından açılacak olan kripto para platformu Bakkt, geçtiğimiz günlerde 12 Aralık tarihinde günlük Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatacağını açıkladı.

CryptoCompare verilerine göre, gelişmeler ve haberlerin Bitcoin fiyatını etkilemediği görülüyor. Çünkü an itibariyle 24 saatlik dönemi baz alırsak yaklaşık % 0,5’lik bir düşüşle 6,470 $ seviyesinde işlem görüyor. Çoğu altcoin ise % 0,3 ile % 2 arasında bir düşüş yaşadı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

MarketWatch: Olumlu Haberlerin Bitcoin Fiyatını Yükseltmesini Beklemeyin ”Bu Rasyonel Değil” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yüzde 33 Civarında Yükseliş Yaşayan Tron, Monero’yu Geçti – Sırada Cardano Mu Var? YouTube kripto sansürüne cevap verdi: Birkaç video geri yüklendi Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş’tan Dikkat Çeken Kripto Para Çıkışı! Litecoin Yaratıcısı Lee, Bitcoin’el Silk Road Sayesinde Karşılaşmış Yeni Güncellemeler İle Litecoin (LTC) Ayı Piyasasından Çıkabilir Ünlü trader, Bitcoin için beklediği bir sonraki hamleyi açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır