Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kuzey Kore, İddia Edilene Göre İki Scam Projeyi Destekledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kuzey Kore, İddia Edilene Göre İki Scam Projeyi Destekledi
Kuzey Kore, İddia Edilene Göre İki Scam Projeyi DesteklediRecorded Future isimli Amerikan merkezli bir araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre, Kuzey Kore hükümeti geçtiğimiz dönemde 2 farklı scam kripto para projesine sponsor oldu.

Kuzey Kore tarafından desteklenen ve finanse edilen ilk scam projenin Interstellar isimli ICO olduğu ifade edilirken, koinin sürekli olarak isim değiştirdiği ve kendine Stellar, HOLD ve HUZU gibi isimler bulduğu belirtildi. Birçok kripto para borsasında listelenme amacıyla yola çıkan ancak daha sonra bu borsaların bir kısmından delist edilen projenin scam olduğu iddia edildi.

Yine Interstellar projesi ile birlikte Marine Chain coin isimli scam bir projenin de Kuzey Kore hükümetinin desteğini aldığı ifade edildi. Deniz gemilerinin tokenize edilmesi amacı ile yola çıkan bu projenin de Kanada’nın Ontario eyaleti tarafından scam olarak belirtildiği kaydedilirken, projenin birçok yatırımcıya ciddi şekilde zarar verdiği de ifade edildi.

Sahte bir web sitesi ve sahte vaatler ile yola çıkan projenin daha sonra ise bir anda silindiği ve yatırımcısını ciddi bir zarar soktuğu kaydedildi.

Kuzey Kore’nin daha önceki dönemlerde de Bitcoin ve Monero madenciliği yaptığı iddia edilmiş ve hatta Güney Kore merkezli Bithumb borsasının yaşadığı hack saldırısının ardında da Kuzey Koreli hackerların olduğu belirtilmişti.

Kuzey Koreli yetkililer ise şu anda konu ile ilgili resmi ağızdan bir açıklama yapmış durumda değil. Bazı otoritelere göre ise bu rapor, Amerika’nın Kuzey Kore’yi baskı altına almak için düzenlediği bir belge.

Kuzey Kore, İddia Edilene Göre İki Scam Projeyi Destekledi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kuzey Kore, İddia Edilene Göre İki Scam Projeyi Destekledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Beklenen Tarih Geldi! Peki Yatırımcılar Ne Yapmalı? Bu iki Altcoin 2019’da Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi Analist: 2019, Bitcoin İçin Toparlanma Yılı Olacak BitTorrent Eski Yöneticisinden Durmuyor: Tron Bir Çöp! Tron’u Eriteceğiz ve Yok Edeceğiz Binance, Avustralya’da Nakit Para ile Bitcoin Satışına Başladı ABD’nin 4000 BTC’lik büyük Bitcoin açık artırması sonuçlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır