Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockstack CEO’su: Kripto Kışı Geldi Ancak Sıradaki Yükseliş Çok Büyük Olacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockstack CEO’su: Kripto Kışı Geldi Ancak Sıradaki Yükseliş Çok Büyük Olacak
Blockstack CEO’su: Kripto Kışı Geldi Ancak Sıradaki Yükseliş Çok Büyük Olacak

2/2


2/2


Blockchain teknolojisinin 2008 yılında ilk tanıtılmasından beri, şimdiye kadar 80.000’in üzerinde dağıtık defter teknolojisi kullanan proje piyasaya sürüldü. 2016 yılında toplam 29 kripto para projesi ICO yolu ile 6 milyar doların üzerinde fon topladı ve rekora imza attı. Ondan sonraki 2017 yılında ise toplam 871 ICO projesi piyasaya sürüldü ve yine 6 milyar dolarlık bir miktar elde edildi ki bu daha sonra blockchain alanına adeta yatırım yağmasını sağladı. 2018 yılında ise, 800’den fazla ICO yeni blockchain ürününü bekleyenler ile paylaştı.

Muneeb Ali bütün bunlara rağmen ”kripto kışının” bunların neredeyse hepsini soğuktan öldürebileceğini iddia etmekte.

Fonlamada Düşüş Var
Bir blockchain platformu olan Blockstack‘ın CEO’su Ali, dijital defter startup firmalarına yapılan fonlamanın düşüşe geçtiğini ifade etti. Bir çok ICO projesinin vaat ettikleri ürünü veya teknolojiyi sürmekte başarısız olması sonrası, yatırımcıların bir çoğu sektöre olan güvenini kaybetti. Sonuç olarak bir çok fonlama daha hedefine ulaşamadan kapatıldı.

2018 yılı sadece ICO’lar ve blockchain teknolojileri için değil, kripto para sektörü için de belki de en kötü yıllardan birisi oldu ve düşüş hala durmadan devam etmekte. Bir çok kişi ICO’lara karşı başlayan hype’nin sona erdiğini düşünürken, bazıları sadece doğru ürünün üretilemediğini ve insanların gerçek bir teknoloji beklediğini düşünmekte.

Muneeb Ali ise aslında kışın devamında çok daha güzel bir yaz getireceği kanısında:

”(Piyasa) sona yaklaşmaktan çok uzakta. Sıradaki yükseliş kripto paraların ”çevirmeli ağ” döneminden çok daha büyük bir piyasaya kavuşmasını sağlayacak.”

Kripto para teknolojisini internetin ilk günlerine benzeten Ali, şu sıralar fiyatlar düşse de, alt yapının oluşmaya başladığını ve yakında yükselişin geleceğini vurguladı.

Blockstack CEO’su: Kripto Kışı Geldi Ancak Sıradaki Yükseliş Çok Büyük Olacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockstack CEO’su: Kripto Kışı Geldi Ancak Sıradaki Yükseliş Çok Büyük Olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg analistinden Bitcoin uyarısı: Koşullar Kasım’a benziyor SEC’in Son Hamlesi Bitcoin ETF Onayının Sinyalini Veriyor Bu yatırımcılar kadar kötü durumda olamazsınız: Piyasada Bitcoin (BTC) için yüzde 100 prim ödediler! Tom Lee, 2019’da Bir Başka Bitcoin Boğa Koşusunun Görüleceğini Söyledi Sözde Yerli Kripto Para Turcoin’den 1 Milyar TL’lik Vurgun Dev iddia! Calvin Ayre: “Bitcoin Cash tüm borsalardan çıkarılacak.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır