Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yılbaşında ne olur ? Forbes tahmini

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yılbaşında ne olur ? Forbes tahmini
Bitcoin Yılbaşında ne olur ? Forbes tahmini


Bitcoin Yılbaşında ne olur? 2018 ‘in sonlarına yaklaştığımız bugünlerde herkesin aklında yeni yıla kripto paraların nasıl gireceği sorusu var. Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda oldukça istikrarlı. İki aydan fazla bir süre boyunca kripto para 6500 $ ‘lık değer civarında işlem görüyor.

Bu, kripto para piyasasını yakından takip edenlere biraz sürpriz gelebilir. Volatiliteyi bunlardan bir sebep olarak sayabiliriz. Bitcoin fiyatı geçen yıl oldukça inişli çıkışlıydı. Eylül ayı sonunda 6000 $ olan değer, aralık ayının ortasında 20.000 $ ‘a yaklaştı.


Bir konuya da ayrıca dikkatinizi çekelim. Bitcoin’in istikrarı, bir kaç para birimine karşı doları güçlendiren Amerikan faiz oranlarının yükseldiği bir zamanda gerçekleşiyor.

Teknik analistlerin bir kısmı kışkırtıcı boğa koşusunun bu şekilde stabil seyreden zamanlardan sonra olacağı tahmininde bulunuyorlar. Bitcoin yılbaşında ne olur denildiğinde bazısı şu öngörüde bulunuyor; Yılbaşında vahşi bir boğa yolculuğu görülebilir.

Üç ekonometrik modelle, Hayes’in modeli ve Wheatley modeli ve Piyasa Modeli; Bitcoin yılbaşında ne olur sorusuna da cevap bulmaya çalışalım.

Öncelikle şunu belirtelim ki, Hayes’in modeli 12.629.15 $ ‘lık bir fiyatı tahmin ediyor, şu anki fiyatın neredeyse iki katı.

Görüleceği üzere bu bir boğa öngörüsü. Hayes’in modeli, Bitcoin pazarının arz tarafına odaklanmakta ve bu durum, yılbaşı yaklaştıkça hızlı bir trend beklentisi olduğunu gösteriyor.

Diğer taraftan, Wheatley modeli 816.91 $ ‘lık bir fiyat tahmininde bulunuyor.

Beklendiği gibi, aşırı uçta bir ayı piyasası tahmini. Model, Bitcoin pazarının talep tarafına odaklanmakta olup, yavaş büyüyen benimsenme oranı ile ölçülerek öngörüde bulunulmuş.

Son Gallup anketine göre Bitcoin Yılbaşında ne olurOrta ölçekli piyasa öngörü modeli. Önceki iki modelin bir kombinasyonu olan ve 8,573,56 $ ‘lık bir fiyatın mevcut fiyattan çok uzak olduğunu öngören bir model.

Bitcoin ve yatırım analisti topluluğu Bitcoin Yılbaşında ne olur ve yılbaşından sonra yeni yılda bizi hangi fiyat aralığı bekler sorularına cevaplar arıyor.

Diğer öngörüler…Gath3r Web Miner’ın CEO’su Raghav Reggie Jerath, Bitcoin fiyatlarının piyasa modelinin tahminleriyle uyumlu olmasını bekliyor. Tahminlerinde şu ifadelerde bulundu.

Tarihsel olarak, Bitcoin hep kasım ve aralık aylarında olumlu fiyat hareketlerinde olmuştur. Bu mihvalen yaklaştığımızda 7.500 – 8500 dolar aralığında bir fiyat öngörüsünde bulunuyorum.

LoyalCoin’in CEO’su Patrick E. Palacio, Bitcoin’in fiyatının 7,000-7500 $ aralığında ılımlı bir artış öngörüyor. Palacio şöyle dedi:

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin’de bir artış göreceğimize inanıyorum ve Bitcoin 7k ve 7.5K civarında olacaktır.

Bitcoin taciri Abraham Merkin, Bitcoin için 6,000 dolarlık bir sert zemin olduğunu düşünüyor. Bu arada Bitcoin Yılbaşında ne olur denildiğinde sürpriz bir fiyat hareketi görmüyor. Abraham şu ifadelerde bulundu:

Geçen yıl 2018’in ilk çeyreğinde gördüğümüz volatilite geçmişte kaldı. Bitcoin 2018’de 8,000 dolar gibi bir değerde olmaz. Şu anki sakinliği devam ederse yılbaşından önce 7.300 dolara ulaşamayabilir.

Investing.com küresel finansal platformunda kıdemli analist Clement Thibault,Bitcoin Yılbaşında ne olur un cevabında şu öngörüde bulunuyor:

Bitcoin’in 6 bin dolara yakın bir fiyat civarında olacağını düşünüyorum. Şu an için, satış baskısı fiyatı aşağıya itmeyi sürdürüyor gibi görünüyor. Bitcoin sene boynda 6000 dolar değerini kendine bir sert zemin yaptı. Açıkcası bu değerin altında bir fiyat benim için sürpriz olur.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yılbaşında ne olur ? Forbes tahmini - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Roger Ver’in OpenNode’a Yaptığı Milyon Dolarlık Teklif, Kabul Edilmedi! Bitcoin 4 hanelere geri döndü! İşte BTC’nin yönünü belirleyecek kritik seviye Stellar Lumens Enflasyon Hatası Yapmış Olabilir EY’dan sonra bir başka muhasebe devi daha Ethereum’u seçti ‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi Bitcoin Balinasından 6.500 BTC’lik Fiyat Manipülasyonu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır