Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kurucuları Şirketten Ayrılan Bitmain’in, Teksas Planları Rafa Kaldırıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kurucuları Şirketten Ayrılan Bitmain’in, Teksas Planları Rafa Kaldırıldı
Kurucuları Şirketten Ayrılan Bitmain’in, Teksas Planları Rafa Kaldırıldı

2/2


2/2


Kripto para madenciliğinin en büyük şirketlerinden birisi olan Bitmain, South China Morning Post’un aktardığı bir haberle yeniden gündeme oturdu. İddiaya göre ünlü madencilik devinin kurucularından olan Jihan Wu ve Zhan Ketuan, yakın zamanda şirketten istifa etmeye hazırlanıyor ve şirkete firma ile alakasız yeni bir CEO gelebilir.


İlgili haber:
Bitmain’in Kurucuları Şirketten Ayrılıyor, Yeni Bir CEO Geliyor

Özellikle Bitmain IPO söylentilerinin duyulmaya başladığı tarihlerden bu yana Jihan Wu’nun istifası ara ara medyaya sızmış olsa da, Bitmain’in CEO’su Ketuan hakkında böyle bir haber ilk defa gündeme geldi. Söz konusu durum şirketi neredeyse her alanda etkileyecek gibi gözüküyor ve bunun yanı sıra Bitmain’in Teksas eyaletine yapmayı planladığı yatırım da rafa kaldırılmış gibi duruyor.

Teksas Yatırım Planı Ertelendi
Geçtiğimiz Eylül ayında gündeme gelen haberde, Bitmain’in Teksas menşeli NBA takımı Houston Rockets ile anlaşma yaptığı vurgulanmıştı. Bitmain’e bağlı Antpool tarafından yapılan anlaşmaya göre Bitmain, Teksas Eyaletine 500 milyon dolarlık yatırım yapma sözü vermiş ve yakın tarihte Bitcoin Cash ile Antpool’un reklamları Houston maçında gösterilmişti.

Bitmain eyalete 400 iş fırsatı sağlayacak dev bir bilgisayar sunucusu tesisi kurmayı planlıyordu ancak yeni işten çıkmalar ve köklü değişiklikler yüzünden bunun rafa kaldırıldığını söyleyebiliriz. Yeni tesisin yeri bile belirlenmiş ve bunun Alcoa’ya ait eski bir alüminyum tesisinin bölgesine kurulması konuşulmaya başlanmıştı. Ancak yeni değişimler ve Bitmain’in geçtiğimiz tarihlerde %85 civarında elemanını işten çıkarması ile, ek bir yatırım yapacak parasının veya isteğinin kalmadığını söylemek mümkün.

Kurucuları Şirketten Ayrılan Bitmain’in, Teksas Planları Rafa Kaldırıldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kurucuları Şirketten Ayrılan Bitmain’in, Teksas Planları Rafa Kaldırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için teknik analiz ne diyor? Mehmet Çoban yorumluyor… Bitpay CEO’su: Bitcoin fiyatını hâlâ spekülasyonlar belirliyor Bitcoin destekli şirket, yeni ürününü piyasaya sürüyor Norveç Merkezli Bu Şirket Localbitcoins’e Rakip Olmaya Geliyor Nasdaq Destekli Borsadan Ethereum Tabanlı Çığır Açacak Atılım Bitcoin Fiyatı Sıradaki Piyasa Döngüsünde 150.000 Doları Bulabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır