Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

“Küçük Yatırımcılar Kaybederken Büyük Yatırımcılar Kazanıyor”

Ana Sayfa » GÜNCEL » “Küçük Yatırımcılar Kaybederken Büyük Yatırımcılar Kazanıyor”
“Küçük Yatırımcılar Kaybederken Büyük Yatırımcılar Kazanıyor”

© Reuters. © Reuters.

2018 senesi kripto paralar için hiç şüphesiz kötü bir yıldı. Sene başında devlet ve büyük şirketlerden gelen yasaklamalar ile başlayan düşüş süreci gelinen noktada Bitcoin Cash hard forkunun etkisi ile dibe çakıldı.

Özellikle son 1 ayda Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasaları yerle bir oldu.

Ancak durum oldukça karamsar gibi gözükse de bazı kesimler bu durumun büyük yatırımcılar için fırsat olduğunu iddia ediyor. Kobre & Kim şirket avukatı olan Jake Chervinsky’de böyle düşünen kesimden olduğunu açıklayarak, kurumsal yatırımcıların ciddi anlamda Bitcoin topladığını ifade etti.

Jake Chervinsky bireysel yatırımcıların korku ve endişeye kapılarak satış yapma yoluna gittiğine değinirken, kurumsal yatırımcıların tam tersine fiyatın bu kadar düşük seviyelerde olmasına sevindiğini ifade etti. Ayrıca bazı araştırmalara göre kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin’e talep her geçen gün artıyor.

En Çok Kazananlar Piyasayı Düşürenler
Hatta bu iddialar öyle alevlendi ki, bu işten en çok vurgun yapanların Bitcoin Cash hard forkunu başlatan Roger Ver ve ekibi olduğu düşünülüyor. Zira bu kişilerin elinde milyonlarca dolar kripto para varlığı bulunduğu düşünüldüğünde ve piyasayı bu kişilerin bu hale getirdiği düşünüldüğünde “bu kadar yatırımı olan insanlar neden piyasayı alt üst etsin ki?” sorusu akıllara geliyor. Bu da Bitcoin ve diğer kripto paraların daha düşük fiyattan toplanması ve bu yüzden piyasanın bu hale getiriliyor olmasını doğrular nitelikte. Ancak bir kişinin söylemiyle veya bir hard fork olayı ile piyasanın bu kadar düşüyor olması, kripto para piyasalarının henüz tam güvenilir olmadığını da gözler önüne seriyor.

Bir Diğer İddia İse Şu Yönde
Düz mantıkla düşünüldüğü zaman diğer emtia borsalarına göre çok küçük bir işlem hacmi olan kripto paralarda daha önce 20 bin dolar seviyesi çok kısa bir süre içerisinde görüldü. Bu artışta büyük yatırımcıların etkisi tabi ki görmezden gelinemez. Hal böyleyken herkesin aklına “bu büyük yatırımcılar zamanında Bitcoin’i 20 bin dolara çıkarıp servetlerine servet kattılarsa bunu neden bir daha yapmasınlar ki?” sorusu geliyor. Bu ortaya atılan düşünceye göre ise piyasalar önünde sonunda tekrar rekor seviyelere gelecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu içerikte yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları diğer piyasalardan daha riskli yatırımlar olduğu için yatırım yaparken dikkatli olunması gerekmektedir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğunda olup bitcoinsistemi.com ve bu içeriğin yazarı, oluşacak kâr veya zarar durumlarından sorumlu tutulamaz.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

“Küçük Yatırımcılar Kaybederken Büyük Yatırımcılar Kazanıyor” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin rotası belli oldu: Analistler ve CNBC’si ne diyor? Bitcoin ve Ripple balinaları hareketlendi: Milyonlarca dolar değerinde kripto para taşınıyor! Yasal Uzmanın Görüşü: ‘İngiltere’de Kripto Paraları Düzenlemek İki Yıl Sürebilir’ Facebook, Kripto Parası ile Bitcoin’i Değil ABD Dolarını Değiştirmek İstiyor CFTC’den mesaj: Ether vadeli işlem sözleşmelerini onaylamaya hazırız Ripple (XRP) gemisinden şimdilik inme zamanı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır