Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela Hükümeti, Petro’dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela Hükümeti, Petro’dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor
Venezuela Hükümeti, Petro’dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor

© Reuters.  Venezuela Hükümeti, Petro’dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor© Reuters. Venezuela Hükümeti, Petro’dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor

Venezuela hükümeti, ülkenin petrol destekli kripto para birimi Petro da dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerinin; nasıl alacağınabileceğini, nasıl satılabileceğini ve nasıl madencilik yapabileceğini öğretmek amacıyla bir okul açtı.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, ülkedeki üniversitelerde madencilik çiftlikleri kurulmasını amaçlayan tasarıyı onayladı.

Caracas’ta Kripto Para Eğitimi

Telesur TV tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada; Venezuela hükümeti, başkent Caracas’ta “kripto paralar konusunda vatandaşlarını eğitmek için bir eğitim merkezi” açtığını bildirdi.

Bu açıklama, hükümetin petrol destekli kripto para birimi Petro’nun yükselmesinin ardından kısa bir süre sonra geldi. Haber merkezi, “Kripto para eğitim okulu, Petro için Venezuelalılara ücretsiz kurslar sunuyor.” şeklinde bir açıklama geldi.

“Caracas’taki Granja Laboratorio Petro School’da, Venezuelalılar kripto para birimlerini nasıl alacağını, satacağını ve nasıl madencilik yapabileceklerini; ayrıca kripto ekonomisinin nasıl işlediğini öğrenebilecekler.”

Venezüella’daki kripto para ticareti öğretmeni Carmen Salvador, Cuma günü Reuters’e verdiği demeçte “öncelikle yapmayı umduğumuz şey, bilgiyi yeni bir ‘metodoloji veya teknoloji’ gibi erişilebilir kılmak” dedi. Öğretmen, ücretsiz eğitimin hükümet tarafından karşılanacağını garanti etti ve bu derslerin çoğu 500-800 dolardan fazla olduğunu belirtti. Salvador, “Buradaki gençlerimizin birçoğu bu miktarda kaynağa sahip olmayı imkansız buluyor.” dedi ve “bu tamamen ücretsiz bir eğitim” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Pedro Infante, ulusal radyo ve televizyon kanalında; okuldaki madencilik çiftliğinde “gerekli ekipmanların bulunduğu Madencilik Laboratuvarı gibi çok çeşitli alanlardan oluştuğunu” belirtti.

Öğrencilerin “onları satın alıp satıp ticaret yapmayı öğrenecekleri kripto para ticaretinin incelenmesi için yaratılan” bir oda var, ayrıca “gerçekleştirilen yatırımlardan halkın nasıl yaralanabileceğini de” vurguladı:

“Gençlerimizin tümü, kripto para ekonomisi ile ilgisi olan her şeyde, özelliklede Venezüella’nın yerli kripto parası olan Petro ile ilgili eğitim alabilirler.”

Maduro Perşembe günü “hükümet Petro satışı ilk iki günü boyunca 1 milyar ABD doları geçerken, web sitesi aynı süre içinde neredeyse bir milyon ziyaretçi aldı” diye Telesur TV’de açıklama yaptı. Ayrıca, altınla desteklenen ve Petro Gold adı verilen başka bir kripto para lansmanını da duyurdu. Bununla birlikte, bazı insanlar Venezuela’nın Petro’nun satışından para almış olduğundan şüphe ediyorlar.

Üniversitelerde Madencilik Çiftlikleri

Maduro, okulun ilanını yapmadan önce Venezuela’daki üniversitelerin madencilik çiftlikleri kurmalarını istediğini defalarca kez söyledi.

Hugbel Roa Üniversitesi Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı, devlet başkanının son zamanlarda “ülkedeki üniversitelerde öğrenci madenciliği çiftliklerinin kurulması için” kaynaklar ayırdığını belirtti. Şunları aktardı:

“Petro ile gerekli teknolojileri elde etmede, tüm bu operasyonları finanse edeceğiz ve her üniversite ve okullarda ki madenleri eğitim için kısır döngüde varolan bir kaynak olarak kullanacağız.”

Venezuela Hükümeti, Petro’dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela Hükümeti, Petro’dan Sonra Kripto Para Eğitimi Veriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung, Blockchain Platformu Geliştiriyor! Ethereum cephesinde anonimlik sesleri! Ethereum Monero’ya rakip olabilir Lisa Ellis: Bitcoin, Ödeme Sağlayıcılarının Başına ‘Bela’ Olacak! Ripple yatırımcılarına müjde: Ripple’ın xCurrent 4.0’ü artık aktif! Charlie Lee ile TokenPay CEO’su, Lisk ortaklığını açıkladı CoinMarketCap Sahte İşlem Hacimleri İddiasına Yanıt Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır