Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolardaki Küçülmeyle Birlikte Bitcoin Bocalamaya Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolardaki Küçülmeyle Birlikte Bitcoin Bocalamaya Devam Ediyor
Kriptolardaki Küçülmeyle Birlikte Bitcoin Bocalamaya Devam Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Salı günü bocalıyor, Bitcoin düşüşünü sürdürüyor, 7.500$ seviyesinin altında.

Bitcoin en son saat 15.27’de, Bitfinex borsasında %1,11 düşerek 7.439,10$’dan işlem gördü, Pazartesi günü gördüğü 7.554,30$’dan aşağıda yer aldı.

Sanal dövizlerin hepsi ABD Adalet Bakanlığı’nın tüccarların Bitcoin piyasasında fiyat manipülasyonu yapmasıyla alakalı suç soruşturması başlattıktan sonra Mayıs ayında düşüşe geçmişti.

Diğer dijital dövizler Salı günü karışıktı, Ethereum %0,63 düşerek 589,34$ oldu. Ripple %2,33 artarak 0,66034$ olurken, Litecoin %2,00 yükseldi ve 117,70$’a geldi.

Sanal döviz piyasası düşüşte, toplam piyasa değeri Pazartesi günü 354 milyar$’dan 335 milyar$’a geriledi.

Fiyatlar bocaladığı sırada, Google (NASDAQ:GOOGL) Bitcoin’in Ocak ayından bu yana yaşadığı %75’lik düşüşün nedenini araştırıyor.

Bu sırada, ABD bazlı kripto para devi Coinbase dijital paralar için en piyasalardan biri olan Japonya’ya yayıldıklarını açıkladı. Firma halihazırda 32 farklı ülkede yer aldı ve Japonya’ya yayılma planları iki yıl içinde hayata geçecek.

Coinbase, yaptığı açıklamasında, “diğer piyasalarda olduğu gibi, her aşamada yerel kanunlarla eşgüdümlü olarak Japon FSA ile ortak çalışma anlamına gelen, Japonya hizmetinin açılması için çabalıyoruz.”

Bu hamle firmaların Asya piyasasına yayılması için bir kilometre taşı niteliği taşıyor. Bundan önce Asya’daki tek mevcudiyet Singapur’daydı. Japonya 2017 Nisan’dan beri bir ödeme metodu olarak kripto paraları kullanmasıyla biliniyor, ülkede birçok yatırım her şirketin kendi borsasını işletmesiyle meydana geliyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolardaki Küçülmeyle Birlikte Bitcoin Bocalamaya Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

DocuSign Kullanıcıları İmzaları Onaylamak İçin Ethereum Blockchain’ini Kullanabilecekler Dünyada Yeni Risk Olarak Kripto Paralar 1. Sırada Gösteriliyor 2020 Yılında Fransa’da 25.000 Büyük Mağaza Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek Ünlü Bitcoin Boğasından Çarpıcı İddia: Libra Doğmadan Ölecek Marshall Adaları’nın Ulusal Kripto Para Projesi Devam Ediyor BTC ve ETH, Ripple’ı Güçlendiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır