Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland Hükümeti Bir Kripto Para Borsasına Daha Onay Verdi ve Yakında Kendi Cüzdanını Çıkartacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland Hükümeti Bir Kripto Para Borsasına Daha Onay Verdi ve Yakında Kendi Cüzdanını Çıkartacak
Tayland Hükümeti Bir Kripto Para Borsasına Daha Onay Verdi ve Yakında Kendi Cüzdanını Çıkartacak

© Reuters.  © Reuters.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu geçtiğimiz günlerde başka bir kripto para borsasının daha ülke içerisinde yasal olarak çalışabilmesi için lisans verdi. Söz konusu onaydan sonra ülke içerisinde resmi lisans verilen kripto para borsası sayısı altıya çıktı. Bu sırada hükümet, kolluk kuvvetleri tarafından yasadışı kaynaklardan ele geçirilen kripto para birimlerine el koyabilmek için kendi cüzdanını çıkarmayı da planlamakta.

Yeni Bir Kripto Para Borsası
Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Perşembe günü yaptığı bir duyuruda başka bir borsaya daha yasal lisans verdiğini duyurdu.

Southeast Asia Digital Exchange Co. Ltd. (Seadex) isimli kripto para borsası Tayland’ın resmi altıncı kripto para borsası oldu. Borsanın 14 Mayıs tarihinden, yani yeni yasal düzenlemelerin yürürlüğe girmesinden önce faaliyet vermekte olduğunu ve ilgili belgelerinin eksik olmadığını gören SEC, lisansı hiç zorluk çıkartmadan verdi.

SEC yeni getirilen lisans düzenlemesinden önce ülkede aktif olarak çalışmakta olan kurumların çoğuna, başvuruları hala onay aşamasındayken bile ülke içerisinde hizmet verme olanağı tanıyor. Kurumun koştuğu tek şart ise 14 Ağustos tarihinden önce başvuruda bulunulmuş olması.

Geçtiğimiz hafta SEC yedi adet yeni firmaya daha lisans vermişti ve bunların beş tanesini kripto para borsaları oluşturmaktaydı.

Hükümet Kendi Cüzdanını İstiyor
Tayland hükümet son günlerde artış yaşayan kripto ile ilgili suçları engellemek için, kendi kripto para cüzdanını çıkartmayı düşünüyor. Şu an ülkede dijital varlıkları dondurmaya veya bunlara el koymaya yönelik bir yöntem veya yasa yok. Hükümet siber suçluları hapse gönderip mallarına el koyabilse de, kripto para varlıklarına dokunamıyor. Hükümet bu yeni proje ile söz konusu sorunu kökünden çözüp, suçluların kripto paralarını kendi cüzdanını aktaracak ve suçluların bu yolla varlıklarını korumasını engelleyecek.

Tayland Hükümeti Bir Kripto Para Borsasına Daha Onay Verdi ve Yakında Kendi Cüzdanını Çıkartacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland Hükümeti Bir Kripto Para Borsasına Daha Onay Verdi ve Yakında Kendi Cüzdanını Çıkartacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple (XRP) kısa vadede toparlanabilir ama ya uzun dönem? Bitcoin fiyatı 7.000 doların altına düşebilir mi? İşte son gözlemler BitTorrent’in Tron Airdrop’unu Destekleyen Kripto Para Borsaları Ripple fiyatı toparlanıyor: XRP’nin şimdiki hamlesi nedir? Yatırım Riski En Az Olan Kripto Paralar Bitcoin, Ripple (XRP) ve Ethereum’da Satış Baskısı Sürecek Mi? TRON Fiyat Analizi, Öne Çıkan Haberler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır