Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Tarihinde Bir İlk: İki Ülke Arasında Bitcoin Ticareti Yapıldı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Tarihinde Bir İlk: İki Ülke Arasında Bitcoin Ticareti Yapıldı!
Kripto Tarihinde Bir İlk: İki Ülke Arasında Bitcoin Ticareti Yapıldı!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto tarihinde bir ilk gerçekleşti. İki devlet arasında yapılan ticarette piyasanın lider kripto para birimi Bitcoin kullanıldı. Arjantin ve Paraguay ilk ihracatını Bitcoin (BTC) kullanarak gerçekleştirdi.

Bitcoin ile ihracatçıların işlem zamanları ve maliyetleri azaltılabilir
Her iki ülke için de bir ilk olarak bildirilen olayda Paraguay, anlaşma kapsamında Arjantin’den kripto para birimini kullanarak 7.100 dolar değerinde tarım ilaçları ve ilaçlama ürünleri satın aldı. Bu ticarette ödeme Bitcoin ile yapıldı ve daha sonra tarım kimyasallarının ihraççısı ile hesap görmek için Arjantin Pesosu’na dönüştürüldü. Swift ağını kullanarak, bu işlem 120 ile 150 dolar arasında sabit bir maliyete sahip olacaktı. Bu daha küçük ihracatçılara zarar veren maliyetsel bir durum.

Bitcoin kullanarak, tüm dünyadaki ihracatçıların işlem zamanlarını ve maliyetlerini azaltmak mümkün. Arjantin, ödemeye yönelik işlemlerini Bitcoin ödemelerini de destekleyen Latin Amerikalı bir finansal hizmetler sağlayıcısı olan Bitex ile yaptı. İşlemi gerçekleştirmek için alıcı Bitex ile temasa geçti ve devir işlemini sadece bir saat içinde Bitcoin kullanarak gerçekleştirdi. Bu şekilde, bu işlemin maliyeti sadece 71 dolara mal oldu.

Sınırlar arasındaki daha küçük ödemeler için iyi bir seçenek
Açıkçası, bu hızlı ve kolay bir şekilde işlenmeyi isteyen sınırlar arasındaki daha küçük ödemeler için iyi bir seçenek. 15.000 ABD dolarını aşan işlemler için bu hizmeti kullanmak o kadar uygun olmayabilir. İhracatçı ödemeyi yalnızca ödemeyi işlemek için kullanılan Bitcoin yerine Arjantin Pesosu (ARS) veya dolar (USD) cinsinden alır. Alıcı ayrıca yerel para birimini kullanarak da ödeme yapar. Bitex’in ticari alanından sorumlu Marcelo Moscatelli konuya yönelik şu yorumu yaptı:

Hizmet her zaman yerel para biriminde verilir. Bu durumda, Bitcoin ödemeyi işleme koymanın sadece bir aracıdır. İhracatçı Arjantin Pesosu veya dolar alıyor ve alıcı yerel para biriminde ödeme yapıyor.

Bitcoin kullanım kolaylığı ile dünyaya yayılıyor
Bitex’in bölgede birkaç müşterisi var. Halihazırda Şili’deki Airbnb’ye 150 ile 5.000 dolar arasında transfer yapmak isteyenler için ödeme yapıyor. Arjantin’de Şili, Paraguay ve Uruguay’dan ödeme almak mümkün. Arjantin’den diğer ülkelere para göndermek isteyenler Şili, Paraguay, Uruguay, Meksika, Brezilya, ABD, Çin ve Avustralya’ya bunu yapabilir.

Bu, fonları bir ülkeden diğerine aktarmak isteyen taraflar için çok olumlu. Aracıların sayısını azaltmak mümkün, eğer gönderilen fonlar 20.000 dolardan küçükse daha ucuz, daha hızlı ve birkaç dokümanın doldurulması gerekli değil. Birkaç gün önce, Kripto Koin’de Arjantin’deki bireylerin artık Bitcoin kullanarak toplu taşıma için ödeme yapabildiklerini yazdık. Bitex ayrıca, bu gelişmenin arkasında da yer aldı ve şirketin bölgedeki kitlelere kripto para birimleri getirmeye çalıştığını gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Kripto Tarihinde Bir İlk: İki Ülke Arasında Bitcoin Ticareti Yapıldı! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Tarihinde Bir İlk: İki Ülke Arasında Bitcoin Ticareti Yapıldı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CNBC sunucusu canlı yayında bağırdı: “Evi, arabayı satıp Litecoin alın!” Ayı piyasasının izlerini tamamen silen önemli 2 altcoin! Ripple (XRP), ödül kazandı! XRP ordusu bunu kutluyor Binance Dört Adet Tokeni Platformundan Çıkartıyor Tron’dan İyi Haber – Justin Sun 5. Toplu TRX ERC20 Koin Yakma İşlemini Duyurdu BitTorrent Token (BTT) Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır