Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: 11 Mayıs Fiyat Analizi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: 11 Mayıs Fiyat Analizi
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: 11 Mayıs Fiyat Analizi

© Reuters.  Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: 11 Mayıs Fiyat Analizi© Reuters. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: 11 Mayıs Fiyat Analizi

2017’den farklı olarak, bu yıl Bitcoin başta olmak üzere en büyük kripto para birimlerindeki mitingler bastırıldı. Birkaç haftadan birkaç aya kadar her yere götürebilecekleri dip oluşturduklarına inanıyoruz.

Bu süreç boyunca fiyat, boğalar gibi uçucu olmaya devam edecek ve ayılar, üstünlüklerini kurmak için savaşacak. Destekleyici haberler, fiyatların yükseleceğini ve olumsuz haberlerin düşüşe neden olabileceğini görecek.

En çok kripto paranın düşüşünü etkileyen en son haberler, Güney Kore borsası Upbit’in ülkenin Mali Denetim Komisyonu (FSC) tarafından soruşturulması ve eski Japon kripto borsası Mt.Gox’un, çöküşünden etkilenen kullanıcılara borçların ödenmesini yapmaktan sorumlu yöneticiler tarafından Bitcoin’in tasfiye edilme işlemi oldu.

Olumlu taraftaki haberler, kripto-dolarlara girmeyi planlayan pek çok finans kurumu ile de olumlu olmuştur, ancak yine de fiyatlara yansımadığı görülmektedir.

Yatırım araştırma şirketi Fundstrat, bunun yakında değişeceğine ve Bitcoin’in 2019 sonuna kadar 36.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Muhtemel olarak 20.000-64.000 $ arasında bir aralık öngördüler. Bitcoin sadece aralığın alt ucuna ulaşsa bile, mevcut seviyelerden yaklaşık %125 yukarıda olmuş olacak.

Şimdi kriptoların durumlarına biraz bakalım…

BTC / USD

Bitcoin, 09 Mayıs’ta 20 günlük EMA’dan dönmeye çalıştı ancak daha yüksek seviyelerde satın alma desteği bulamadı. 10 Mayıs’ta, hem 20 günlük EMA’nın hem de küçük trend çizgisi desteğinin altına kırdı.

50 günlük SMA çizgisinde aşağı yönde, 8423 $ ‘da güçlü bir destek bulabilirse de sonbaharda 7,900 $’ a kadar gerileyebilir. Bu seviye de bozulursa, BTC / USD çifti bir kez daha 7000 $ seviyesine kadar düşebilir.

Bitcoin, 50 günlük SMA’da tutunursa yukarı çıkmaya çalışacaktır, ancak 20 günlük EMA’da dirençle karşılaşabilir.

Hareketli ortalamaların düzleştirilmesi, bir aralığın oluşumuna işaret eder. Muhtemel menzilin destekleri ve dirençleri hala kurulmamıştır. Bu nedenle, şu sıralar herhangi bir ticaret önermiyoruz.

ETH / USD

Etherum 10 Mayıs’ta 745 $ ‘ın üzerine çıkamadı. Bu durum, 20 günlük EMA’nın 680 $’ lık seviyesinin altına gerileyen bir düşüşle sonuçlandı. Sonbaharda gerçekleşebilecek muhtemel, ‘V’ şekilli alt formasyon geçersiz hale geldi.

ETH / USD paritesi 656.55 $ ‘lık destek sağladı, bu da 363 $’ dan 838 $ ‘a kadar olan yükselişin %38,2’lik Fibonacci düzeltme seviyesi. Bu seviye aynı zamanda kırılırsa, 600.50 dolar güçlü bir destek olarak hareket etmelidir, ki bu da %50’lik bir düzeltme seviyesidir.

Traderlar, uzun pozisyonlara girmeden önce düşük seviyelerden satın almayı beklemeliler.

BCH / USD

Bitcoin Cash, 10 Mayıs’ta gördüğü 1.600 $ seviyesinin üzerinde seyrini sürdüremedi ve bu da artan kanalın altında bir bozulmaya neden oldu.

Bugün, BCH / USD çifti 20 günlük EMA’nın altına düştü. Şu sıralar fiyatlar düşük seviyelerden toparlandı ve boğalar tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine tırmanmaya çalışıyor. Devam ederse, Bitcoin Cash yine 1.600 $ ‘ın üzerine çıkmaya çalışacaktır.

Aşağı yönde kritik destek 1,221 $ ‘dır. Bu seviye bozulursa, destek 50 günlük SMA’ya kadar uzayabilir.

XRP / USD

Ripple, 0.58223 $ daha düşük bir hedef veren menzilden ayrıldı. Şu anda, boğalar 50 günlük SMA’yı savunmaya çalışıyorlar. Başarılı olsalar bile, geri tepme 0.76 $ ve 20 günlük EMA ile sert bir dirençle karşı karşıya gelecek.

Eğer XRP / USD çifti 50 günlük SMA’nın altında kalırsa, düşüş bir sonraki 0,56- 0,58 Dolar destek bölgesine kadar uzayabilir. Satın almadan önce Ripple’ın biraz destek bulmasını beklemeliyiz.

XLM / USD

Stellar yatay desteğin altını 0.334 $ seviyesinde kırdı ve şu anda 50 günlük SMA’da destek almaya çalışıyor. Boğaların kritik bir destek almadaki başarısızlığı hacimde oluşan zayıflığı gösteriyor.

XLM / USD çifti 50 günlük SMA’nın altında kalırsa, 0,84 ABD dolarına kadar düşebilir. Stelların fincan ve kulp oluşumu olasılığı azalmıştır. Fiyatın 0.184 $ ile 0.477 $ arasında bir aralığa bağlı olması muhtemeldir.

Üzerinde herhangi bir alım satım yapılmasını önermiyoruz. Şu sıralar yeni bir alım fırsatı için bekleyeceğiz.

LTC / USD

Litecoin, yükselen kanalda, 20 günlük EMA’nın ve 50 günlük SMA’nın altına kırdı. Şu anda yatay desteği 141.026 $ seviyesinde tutmaya çalışıyor.

Eğer LTC / USD çifti 141 $ seviyesinin altına düşer ve (UTC) kapanırsa, durum negatif olur ve düşüş 127 $ ve altında 115 $ seviyesine kadar uzayabilir.

Devamı halinde, Litecoin 141-167 $’lık küçük bir aralıkta işlem yapmaya devam edecektir. Hacimdeki genel zayıflık nedeniyle, satın almadan önce düşüşün bitmesini beklemek daha iyi olacaktır.

ADA / BTC

Cardano’daki fincan ve kulp oluşumu başarısız oldu. Boğalar, 0.00003445 koparma seviyelerinin üzerindeki fiyatını sürdüremedi ve ADA 0,000032 seviyesi altına kadar bir düşüş yaşadı.

ADA / BTC çifti şu anda 50 günlük SMA’da. Bu seviye tutulursa, boğalar bir kez daha tepegöz direncinden kurtulmaya çalışacaktır.

Bu seviye de bozulursa, fiyat tekrar 0,000020 seviyelerine kayabilir. Bu nedenle, kalan pozisyonda 0,000029 stop-loss emri koymanızı öneririz.

IOTA / USD

IOTA, yatay desteğin, 20 günlük EMA’nın ve yükselen kanalın destek hattının altında kırdı. Bu kısa süreli zayıflığı gösteriyor.

IOTA / USD paritesinin, ribaunt yapmaya çalıştığı 1,81 $ seviyelerinde küçük bir desteği var. Bu seviye bozulursa, düşüş kritik bir destek olan 1,63 dolara kadar uzayabilir. 50 günlük SMA’ya yakınlaşmayı bekliyoruz.

Uzun pozisyonlara girmeden önce yükseliş işaretlerini beklemeliyiz.

EOS / USD

EOS’daki konsolidasyon, fiyatın dar aralıktan ayrılmasından sonra aşağı yönde sağlandı. Boğalar, %50’lik düzeltme seviyelerini 5.9610 $ ‘dan 23.0290 $’ a kadar savunmaya çalışıyor.

EOS / USD çifti, %61.8 Fibonacci düzeltme seviyeleriyle de çakışan inen kanalın destek hattına dönüşebilir. 50 günlük SMA da bu seviyenin hemen altında.

Trend hala olumlu olsa da, yeni uzun pozisyonları başlatmadan önce geri çekilmenin bitmesini beklemek daha iyidir.

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: 11 Mayıs Fiyat Analizi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: 11 Mayıs Fiyat Analizi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Geliştiricisi Jimmy Song, Bitcoin Cash SV’nin Neden ‘Scam’ Olduğunu Açıkladı Bitcoin’in Rekor Seviyede Düşüş Yaşayan Volatilitesi, Sıradaki Boğa Piyasasını Tetikleyebilir Mi? Çin blockchain ve yapay zekâyı sınır ötesi işlemlerde kullanmaya hazırlanıyor Ünlü Bitcoin geliştiricisi: Sıradaki boğa koşusu farklı olacak Finansta Yeni Devir: Bitcoin ile Kişiler Arası Ticaret Çin’deki Blockchain Şirketlerine İnternet Sansürü Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır