Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Facebook’un Kripto Para Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Detay!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Facebook’un Kripto Para Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Detay!
Facebook’un Kripto Para Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Detay!

© Reuters.  © Reuters.

Sosyal medya devi Facebook (NASDAQ:FB) geçtiğimiz 2018 yılının başlarından beri kendi kripto para birimini piyasaya süreceği söylentileri ile anılsa da, bu haber özellikle son birkaç aydır inanılmaz ivme ve yankı yakaladı. Peki bunca spekülasyon arasından Facebook’un ‘olası’ kripto projesi hakkında ne biliyoruz?

1. ‘Libra’ Projesi Artık Somut Bir Zemin Kazandı
Facebook’un kendi kripto para birimini çıkarması birçok kişiye göre hala spekülasyon olarak gözükse de, firma Mayıs ayının başlarında ABD Ticari Marka ve Patent Ofisine başvuru yaparak Libra’nın ticari marka haklarını resmen eline aldı.

2. PayPal Mafyası Toplanıyor
2018 yılında David Marcus önderliğinde başlatılan sözde blockchain ekibine önemli isimler katan Facebook, özellikle zamanında PayPal bünyesinde mükemmel işler başarmış ve aralarında Elon Musk, Reid Hoffman, Luke Nosek, Ken Howery gibi ünlülerin yer aldığı kişileri ekibine katması ile dikkat çekti. Görünüşe göre gerçek bir hazırlık sürecine girildi.

3. Libra’ya Yenilik Yanlısı Ev Bulundu
Facebook Coin ekibi bir önemli adım daha attı ve 2 Mayıs 2019 tarihinde İsviçre içerisinde bir fintech firması kurdu. İsviçre sicil kayıtlarına göre kurulan firma temel olarak ”ödeme işlemlerine, finansmana, kimlik yönetimine ve veri analizine” odaklanacak.

4. Facebook Coin WhatsApp İçin Geliyor
Henüz spekülasyon boyutunda olsa da, özellikle PayPal ekibinden önemli isimlerin kadroya katılması ve İsviçre içerisindeki firmanın sicil kaydında ödeme işlemi detayının yer alması, Facebook’un kripto para biriminin temel olarak WhatsApp üzerinden ödeme yapmak için kullanılacağı izlenimini yaratmakta.

5. Facebook Coin E-Ticaret İçin Kullanılacak
Kulislerde yer edinen bir başka söylenti ise, Facebook’un kendi kripto para birimi için birçok e-ticaret devi ile masaya oturduğu ve bunu piyasaya sürmeden önce bunlardan birisiyle anlaşma imzalamak istediği oldu. New York Times’ın aktardığı habere göre sosyal medya devi 1 milyar dolara kadar yatırım ve işlemleri beraber yürütebileceği bir e-ticaret devi arayışına çıktı.

Facebook’un Kripto Para Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Detay! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Facebook’un Kripto Para Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Detay! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Federal Rezerv Bankası Yetkilisi: Blockchain ve Kripto, Finansal Hizmetler İçin Kilit Rol Oynayacak Bitcoin Düşüş Yaşayacak mı? Bobby Lee’nin Bitcoin tahmini: Önce 2500, sonra 333,000 dolar Tecavüzle suçlanan Bitcoin Core geliştiricisi, karşı dava açtı EOS 13% oranında yükseldi Bitcoin piyasa hakimiyetini kaybedecek mi? deVere Group CEO’su Nigel Green’e göre evet!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır