Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Piyasasında Panik Havası Devam Ediyor – Toplam Piyasa Hacmi 200 Milyarın Altına İndi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Piyasasında Panik Havası Devam Ediyor – Toplam Piyasa Hacmi 200 Milyarın Altına İndi
Kripto Piyasasında Panik Havası Devam Ediyor – Toplam Piyasa Hacmi 200 Milyarın Altına İndi


Kripto piyasasında düşüşler devam ediyor. Toplam piyasa hacmi bu yıl ikinci kez 200 milyar doların altını gördü. Peki bu düşüşler devam edecek mi? Toplam kripto piyasa hacmi, bütün koinler ulaştıkları yüksek seviyeleri koruyamadıkları için 200 milyar doların altına düştü. Piyasa bu düşüşü ikinci kez görüyor.

Piyasa Hacmi 199 Milyar Dolara Düştü

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin bir kez daha 6,400 dolar altında altında işlem görüyor. 5 eylülde, 7.300 dolar civarında değer kazandığında yukarı yönlü momentuma sahipti. Ancak, 8’inde 6,200 $’ın biraz üstünde yer alarak ciddi düşüş değerleri gördü.

Diğer yandan, Ether’in değeri bu makale yayınlandığı sırada 211 dolarlık değerden işlem görüyordu. Şu anda, Bitcoin Cash ve Litecoin sırasıyla 442 dolar ve 55 dolardan işlem görüyor. MarketWatch raporunda, Kripto ticaret ve varlık yönetimi şirketi Altonomi‘nin CEO’su Ricky Li şunları söyledi:

Bu yıl altcoin pazarında tekrardan düşük seviyeler görüyoruz. Piyasa sıralamasında ilk sıralarda yer alan birkaç kripto para hala en güvenli alan ve Bitcoin’e artan yöneliş devam ediyor.

Ancak, Fonstrat Global Advisors’ta teknik strateji uzmanı Rob Sluymer’e göre, Bitcoin kritik desteği test ediyor. Sadece bu değil, eğer bu destek kırılırsa, potansiyel olarak daha da düşebilir.

Ayrıca Sluymer sözlerine şu ifadeleri ekledi:

6,100 doların altında bir kırılma, yeni bir test ve 5.000 dolarlık potansiyel riskli destek seviyesi ile 5,800 doların kırılma olasılığının işareti olabilir.

Makalenin yayımlanma sırasında, toplam piyasa 199.9 milyar dolar değerindeydi. Piyasa hacmi geçtiğimiz yıla oranla düşük olsa da, girişimci bir yatırımcı ve Bitcoin boğası Tim Draper, Bitcoin’in hacminin 2022’ye kadar 250.000 $ değerinde olacağını düşünüyor. Tahmini sadece bununla sınırlı değil. Aynı zamanda önümüzdeki 15 yıl içinde kripto dünyasının toplam piyasa hacmi 80 trilyon dolar değerinde olacak diyor.

Tim Draper‘in Çok Ses Getiren Açıklamaları İçin Tıklayın

Kripto Mağdurlarına Geri Ödeme Yapılacak mı?
Piyasanın değerini etkileyebilecek bir diğer faktör, şu anda kullanılmayan Bitcoin MTGox borsasının, kayıp paralarını geri almaya çalışan kurbanlarının haklarının geri verildiği iddialarıdır. Ağustos ayında, hak talep eden normal kullanıcılar için bir çevrimiçi sistem başlatıldı. Bu ayın başlarında, kurumsal kullanıcılar için de benzer bir sistem açıldı.

Mt.Gox‘un Nisan ayındaki mini boğa koşusunu bitiren hamlesi için TIKLAYIN

Bununla birlikte, sözkonusu borsanın eski bir müşterisine göre, bir ödeme dalgası piyasayı tamamen çökertebilir. Eğer kullanıcılar kripto paralarını satarsa, bu sonuçta Bitcoin’in değerini geçen yıldan beri gördüğü düşüşlerden daha da alta çekebilir.

Piyasa fiyatlarının düşmeye devam edeceğini düşünüyor musunuz? Sene sonu toplam piyasa hacmi beklentiniz kaç? Bu konuda düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Piyasasında Panik Havası Devam Ediyor – Toplam Piyasa Hacmi 200 Milyarın Altına İndi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Pek Kullanılmıyor Bitcoin SegWit işlemleri fiyata rağmen büyümeye devam ediyor İşte Bitcoin’in Hiç Bilmediğiniz En Büyük Rakibi! Banco Santander Blockchain’i Araştırmak İçin IBM İle Ortaklık Kurdu “Herkesin gözü Bitcoin ETF’sinde ama asıl önemli olay Bakkt” Civic CEO’su Vinny Lingham, Yeni Bitcoin Tahminini Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır