Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain Kullanım Alanları İstanbul’da Tartışıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain Kullanım Alanları İstanbul’da Tartışıldı
Blockchain Kullanım Alanları İstanbul’da TartışıldıKadir Has Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Blockchain Fest 18’de, Blockchain’in kullanım alanları değerlendirildi. Stellar’ın pazarlama direktörü Lisa Nestor, Piprate’den Stan Nazarenko ve state Street’ten Pınar Demirağ’ın katıldığı panelde, Blockchain’in gelecek kullanımları üzerine enteresan değerlendirmeler yapıldı.

Stellar Lumens pazarlama direktörü Nestor, yaptığı açıklamada Stellar olarak yaptıkları şeyin oldukça önemli olduğunu belirtirken, şunları söyledi:

”Yaptığımız şey aslında sadece teknolojiden ibaret değil. Şirketler için de önemli çözümler sunuyoruz. Bu noktada yapılması gerkeen şey gerçekten de Blockchain ile ilgili tam olarak neye ihtiyaç duyduklarına karar vermek. Bununla birlikte şirketlerin gelecekte hangi işbirliklerini kurmak isteyeceklerine de karar vermeleri gerekiyor. Birçok şirket Stellar’a ortaklık teklif ediyor. Biz de en doğru opsiyonu seçmeli ve o doğrultuda çalışmalıyız. Kaliteli insanların da Blockchain sektörü için çözüm üretmesine ihtiyacımız var. Endüstrinin farklı düşünebilen ve farklı bakış açılarına sahip kişilere ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum.”

Nazarenko, Blockchain kullanımının gerekliliği üzerine sorulan soruya ise şöyle yanıt verdi:

”Şirketler, blockchain çözüm üretiyor mu ona bakmalılar. Sigorta sektörü özelinde Blockchain’e bir ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Partnerlik yapmak da bu noktada önemli çünkü stratejik partnerleriniz olmazsa zorlanırsınız. Sektörde belirli bir deneyimi olan firmalar ile yapılacak anlaşmalar önemli olabilir.”

Pınar Demirdağ ise şöyle konuştu:

”Bence Blockchain için işler iyi gidiyor. Fırsatlar her zaman karşımıza çıkıyor. Blockchain’in hali hazırdaki hangi teknolojiler ile kombine edilebileceğini de düşünmeliyiz. Gerçekten sorunları çözmek istiyorsak akılcı hareket etmeliyiz. Fayda zarar dengesini iyi ölçmeliyiz ki biz de zaten şu anda bunu yapmaya çalışıyoruz.

Blockchain teknolojisinin kaç yıl içinde ana akım kullanıma sahip olacağı yönündeki soruya ise, Nestor şöyle cevap verdi:

”Ana akımın kime yönelik olduğu da bir soru olabilir. Kullanım alanları, ekonomik ve coğrafi şartlara bağlı olarak bunlar değişebilir. Finansal açıdan bakacak olursak ufak çaptaki şirketlerden dev bankalara kadar uzanan geniş bir spektrum var. Asya ve Afrika’da büyük bir değişim ve dönüşüm var. Filipinler özellikle bu konuda oldukça önde. 5-10 yıla kadar daha büyük bir adaptasyon oranı yaşanacağını düşünüyoruz.”

Blockchain Kullanım Alanları İstanbul’da Tartışıldı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain Kullanım Alanları İstanbul’da Tartışıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto tarihinde bir ilk: Ethereum Bitcoin’i geçti! Güney Kore ICO Yasağını Kasım Ayında Kaldırabilir – Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçecek Mi? PwC En Çok Blockchain Uzmanı Arayan Şirketlerin Başında Geliyor Binance Hackinde Çalınan BTC’ler Satılıyor Zhao’dan Borsa Açıklaması BitOasis Kripto Para Borsası Monero ve ZCash’i Platformdan Çıkarttı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır