Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Monero’daki Kritik Bug Çözüme Kavuşturuldu – Geliştiriciler Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Monero’daki Kritik Bug Çözüme Kavuşturuldu – Geliştiriciler Uyardı
Monero’daki Kritik Bug Çözüme Kavuşturuldu – Geliştiriciler UyardıGeçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından dile getirilen Monero‘nun kritik koin yakma bug’ı çözüldü. Geliştiriciler bug çözüme kavuşturulamasaydı bir çok kurumun risk altında olmuş olabileceğini vurguladı.

Monero’nun resmi internet sayfasından yapılan ve durumu onaylayan yeni bir duyuruya göre, cüzdanın içerisinde yer alan ve saldırganlar tarafından aynı gizli adrese birden çok işlem gönderilebilmenin önünü açan bir yazılımsal hata, Monero’nun en çok kullanım kazandıran özelliği olan arttırılmış gizlilik, maalesef ki bu sefer başlarına bela açtı. Saldırganlar söz konusu açığı kullanarak rastgele bir kerelik bir adres oluşturup gönderilen işlemi bu adreslere ekstradan yollayabiliyorlardı.

Gönderiye göre, bu da saldırganların Monero’nun eko sisteminde olan kurumların fonlarının yakılmasına, yani ortadan kaybolmasına veya kullanılamaz hale gelmesine neden oluyordu. Fonları yakmak için sadece ağ işlem ücreti ödemek yeterli oluyor ve istenilen hesabın içerisindeki miktar kullanılamaz hale getirilebiliyordu. Açık böylesine büyük olmasına rağmen iyi yönü, saldırganların kendileri adına fon alabilmelerine yönelik bir avantaj sağlamaması oldu. Belki de söz konusu açığın çok fazla kullanılmamasının temel nedeni de saldırganların kendileri için bir yararının olmaması olabilir.

Monero gibi gizlilik odaklı kripto para birimleri, sağladıkları avantajların yanı sıra sistemlerindeki ekstra özellikler yüzünden bazen böyle sıkıntılar yaşayabilmekte. Bunun yanı sıra Güney Kore ve Japonya gibi hükümetler söz konusu gizlilik kripto para birimlerinin güvenlik nedeniyle borsalarda listelenmesine de karşı. Yine de Monero popülerliğini hiç kaybetmemiş gibi durmakta.

Monero’daki Kritik Bug Çözüme Kavuşturuldu – Geliştiriciler Uyardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Monero’daki Kritik Bug Çözüme Kavuşturuldu – Geliştiriciler Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakkt’a Son Bir Hafta Bitcoin 4.000’i Zorluyor Sır gibi saklanan EOS projesi resmen duyuruldu: Voice Ethereum Classic, Kripto Para Girişimlerini Destekleyecek Bitcoin’e 1860’ların petrolü benzetmesi Civic CEO’su: Kripto Kışı, Bitcoin ile Alt Koinler Ayrılmadan Bitmez

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır