Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar Düzenleme Söylentilerinin Artmasıyla Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar Düzenleme Söylentilerinin Artmasıyla Düşüşte
Kripto Paralar Düzenleme Söylentilerinin Artmasıyla Düşüşte

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Salı günü düştü, Japonya küresel çapta para kaçakçılığını önleme kuralları önerisinde bulunmak için G20 zirvesine hazırlanıyor.

Bitcoin Pazar günü 8.462,00$’ı gördükten sonra en son saat 14.47’de Bitfinex borsasında %7,99 azalarak 9.005,50$’dan işlem gördü.

Diğer sanal dövizler de düşüktü, Ethereum Bitfinex borsasında %5,78 azalarak 690,22$ oldu. Ripple %6,44 düştü 0,76813$ oldu ve Litecoin %9,92 azaldı ve 172,74$ oldu.

Japonya gelecek hafta G20’de mevkidaşlarını uyaracak ve kripto paraların para kaçakçılığını önlemek için düzenlenmesi gerektiğini savunacak. Toplantıda küresel kuralların kabul edilmesi beklenmiyor, onun yerine dikkatler tüketici korumalarında ve para kaçakçılığını önleme adımlarında olacak.

Bir grup ekonomi bakanı ve merkez bankacılardan 20 majör ekonomistin yer alacağı G20 zivesi 19-20 Mart’ta Buenos Aires’te başlayacak.

Sanal dövizlerin popülaritesinin artmasıyla, Dünya çevresindeki düzenleyiciler dijital paraları nasıl denetleyeceklerini düşünmeye koyuldu.

Kripto para ticaretini denetleyecek ilk ülke Japonya. Fransa ve Almanya’nın da sanal döviz piyasasında düzenleme planlarına katılan diğer ülkeler. Bangkok raporuna göre, Tayland kripto para yatırımında %10’luk bir vergi uygulamayı düşünüyor.

Bu sırada bir Avrupa Merkez Bankası meclis üyesi bitcoin ve diğer sanal dövizlerin yasal tekliflerde kullanılmak için fazla riskli olduğunu ama politikacıların finansal kurumlar arasında ödeme şekli olarak kullanılabileceğini söyledi.

Uluslararası Yerleşme Komitesi yöneticilerinden Benoit Coeure, “Genel amaç merekz bankaların dijital dövizleri paranın korunduğu ve finansal sistemdeki merkez bankalarının bir sıfatı olarak evrimleştirebilmek, ama bunlar henüz keşfedilmemiş sular” dedi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar Düzenleme Söylentilerinin Artmasıyla Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analistler Bitcoin İçin Kritik Seviyeleri Açıkladı! Mati Greenspan: Bitcoin İçin Bütün Gözler 5.350 Dolar Seviyesinde Ripple Yöneticisi Dan Morgan: ”En Büyük İştah Asya’da” Google Verileri Güney Kore’de Bitcoin’in Patlamak Üzere Olduğunu Kanıtladı! CFTC BitMEX soruşturması Bitcoin pazarını bozmaya devam ediyor Bitcoin 4% artışla 9.039,6 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır