Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amerikan Halkı, Seçim Kampanyalarına Kripto Paralar ile Bağış Yapmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amerikan Halkı, Seçim Kampanyalarına Kripto Paralar ile Bağış Yapmak İstiyor
Amerikan Halkı, Seçim Kampanyalarına Kripto Paralar ile Bağış Yapmak İstiyorAmerika’da ara seçimler heyecanı yaşanırken, yapılan bir ankette enteresan sonuçlar görmek mümkün. Clovr firmasının 1023 kişi üzerinde yaptığı ankete göre, Amerikan halkının yüzde 60’ı destekledikleri adayın seçim kampanyasına kripto paralar cinsinden bağış yapmak istiyor. Bu şekilde bağış yapmak istemeyenlerin oranı ise yüzde 21 olarak belirtildi.

Anketin dökümlerinde ise, enteresan sonuçlar var. Anket katılımcılarının yüzde 54’ünün kripto para bağışlarını güvenli bulduğu ifade edilirken, bu rakamın siyasi görüşlere göre dağılışı ise şöyle oldu:

  • Cumhuriyetçiler’in yüzde 63’ü
  • Demokratlar’ın yüzde 52’si
  • Bağımsızların yüzde 45’i, kripto para bağışlarının güvenli ve normal bir fonlama metodu olduğunu düşünüyor.

Kripto paraların kullanılmaması yönünde görüş bildiren isimler ise, genelde stabilite sorunu ve güvenliği buna gerekçe gösterdi. Ancak kripto paraların son dönemde yakaladığı ciddi stabiltie ve volalitede yaşanan düşüş göz önüne alınırsa; bu endişenin biraz yersiz olduğu söylenebilir.

Ankette, aynı zamanda, kripto para bağışı kabul etmesinin, bir adayı öne çıkaracağını düşünen katılımcıların yüzdesi ise 30 oldu.

Bununla birlikte, kripto para bağışlarının kabul edilmesinin, çeşitli sıkıntıları da, Amerikan halkı tarafından saptanmış durumunda. Buna göre, kripto para bağışlarının Amerikan seçimlerine olan dış müdahil etkiyi arttırmasından endişe ediliyor. Ayrıca, katılımcıların büyük bir çoğunluğu da, kripto para bağışlarının Amerikan politika sistemindeki yasa dışı aktivitelerin sayısını arrttıracağını düşünüyor ve bu sebepten ötürü kripto para ile yapılan bağışlara pek de sıcak bakmadığını ifade ediyor.

Amerikan Halkı, Seçim Kampanyalarına Kripto Paralar ile Bağış Yapmak İstiyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amerikan Halkı, Seçim Kampanyalarına Kripto Paralar ile Bağış Yapmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Launchpad’in Satışa Sunacağı Sıradaki Proje Fetch.AI, TIoTA’ya Katıldığını Duyurdu! Putin, Bitcoin Düzenlemeleri İçin Son Tarihi Verdi! Koineks Borsası’ndan Önemli Hamle: USDT/TL İşlemlerinde Komisyonlar Sıfırlandı! Wall Street’teki Kurumsal Yatırımcıyı Sektöre Çekmek İçin Çalışmalar Sürüyor Bitcoin Fiyatının “Oynaklığı” Artmaya Devam Ediyor, İstikrar Kayboluyor Bitcoin sıkıştı: Bir sonraki yön neresi? Teknik göstergeler ve analist görüşleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır