Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar, Bitfinex’in Planlarına Rağmen Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar, Bitfinex’in Planlarına Rağmen Artıyor
Kripto Paralar, Bitfinex’in Planlarına Rağmen Artıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü, Bitfinex’in müşteri bilgilerini hükümetlere sağlama konusunda boyun eğeceği haberlerine rağmen, genel olarak kazandı.

Bitcoin son 24 saat içinde Bitfinex borsasında %2,19 kazanarak 8.505,60 dolara ulaştı.

Piyasa kapasitesi en büyük ikinci kripto döviz olan Ethereum, %0,3 yükselerek 709,73 doları gördü.

Ripple’s XRP parası ise Poloniex borsasında %1,2 tırmanarak 0,68849 dolardan işlem gördü.

Bitcoin’in bir ürünü ve piyasa sermayesi bakımından dördüncü en büyük kripto para Bitcoin Cash, %1,8 değer kazanarak 1.253,10 dolar oldu.

Bitfinex’in hükümetlerin bitcoinde vergi kaçakçıları meselesine el koyma girişimlerinde işbirliği yapacağının öğrenildiği Pazartesi günü kriptoparalar pek etkilenmedi.

Kripto döviz geçenlerde, onların vergi bilgilerini İngiliz Virgin Adaları’ndaki otoritelere göndermek zorunda olduklarına dair müşterilerine bildirim yolladı. Yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan bu gelişme ile bazıları Bitfinex’teki paralarını çekmeye başladı.

“İngiliz Virgin Adaları (biz de dahil, İngiliz Virgin Adaları’ndaki kurumlara uygulanan) yasalarına göre, hükümete belirli hesap bilgilerini raporlamak zorundayız.” diyerek ekledi, “Adalar hükümeti, müşterilerin yaşadığı ülkelerdeki vergi otoriteleriyle bilgi değişiminde bulunabilir.”

Öte yanda, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) Pazartesi günü, Avustralyalıların kripto temelli sahtekarlıklarla 2017 yılında en az 2,1 milyon dolar kayıp yaşadığını ortaya çıkardı.

ACCC bugünkü yıllık sahtekarlık raporunda, “2017 yılındaki kripto para sahtekarlığının örnekleri arasında, ilk hisse senedi açılmaları gibi yeni bir kripto para oluşumu anlamına gelen sahte ‘ilk halka arza açılmalar (ICO)’ da var. ”dedi.

“Gerçek kriptopara değerleri arttıkça, insanların gerçek yatırım olarak düşündükleri sahtekarlıklarda yaşadıkları kayıplar da arttı.”

Diğer yanda, Çin’in ICO yasağının önemini pekiştirirken, ülkenin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Pazartesi günü Çinli blokchain başlangıçlarının %40’ının 2017’de kurulduğunu söyledi. Blokchain, kripto paraları destekleyen temel defter ancak ayrıca diğer uygulamalar ile birlikte arşiv sistemi olarak da kullanılıyor.

Çinli bakan, ülkede Blokchain teknolojisinin gelişimine ve 178 tanesi 2017’de piyasaya sürülmüş onların çekirdek işletmesinin bir parçası olan uygulamalara odaklanan 456 başlangıç olduğuna işaret etti. 2018’in ilk çeyreğinde başlatılan blok zincirleme girişimleri için 68 adet sermaye finansmanı girişimi olduğunu da ekledi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar, Bitfinex’in Planlarına Rağmen Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu neyin hazırlığı? Bitcoin devi Bitmain’den büyük Çin planı İki usta analistin güncel Bitcoin tahminleri Brezilya’nın Avai Futbol Takımı, Kendi Kripto Para Birimini Çıkartacak İlk Futbol Kulübü Oldu Bitcoin tahminleri tutan analist Peter Brandt’tan yeni BTC öngörüsü HTC’nin Blockchain Destekli EXODUS Modeli Bir Hafta İçinde Satışa Sunuluyor! EXODUS’un Temel Özellikleri! Bitcoin Kazancı Vaadi ile 1.5 Milyon Dolar Çaldılar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır