Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin SEC desteği olmadan 7200 doları görebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin SEC desteği olmadan 7200 doları görebilir
Bitcoin SEC desteği olmadan 7200 doları görebilir


Bitcoin SEC desteği olmadan da ayakta kalabilir. 26 Ekim’de geçtiğimiz ayın CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sona ermesinden bu yana BTC’nin performansına baktığımızda, birkaç saat öncesine kadar 6,600 $ seviyesini aşan bir fiyat hareketliliğine sahip olduğunu görüyoruz.

Geleneksel olarak, Bitcoin, CME veya CBOE tarafından sunulan sözleşmeler bittiğinde, sadece BTC’nin değil, tüm kripto paranın değerlerinde bir düşüş yaşanır. Ancak, Ekim ayında farklı bir şey oldu. Bitcoin, 26. günü sona eren Vadeli İşlem Sözleşmeleri sonrasında 6.400 doların üzerindeki seviyeyi korumayı başardı.

Birçok tecrübeli tacir, BTC’nin sözleşmelerin sona eriş tarihinden kısa bir süre sonra hafif oranda olumlu tepki göstereceğini ve muhtemelen birkaç yüz dolarlık değer kazanacağını tahmin etmişti.

Bitcoin SEC desteği olmadan 7.200 dolar öngörüsüBitcoin SEC desteği olmadan 7200 doları görebilir demiştik. Başlıkta verilen 7,200 ABD doları değeri, rastgele bir sayı değil. Bu değer, Goldman Sachs’ın Bitcoin ve Crypto ticaret masası açmayı planladıkları sahte haberinden önce Bitcoin’in değerine bakarak öngörüldü. Sahte haber, BTC’nin 7,300 dolar civarında rahatça işlem yaptığı 5 Eylül’de ortalığı altüst etti. Kripto para piyasası O zamandan beri, bu olaydan belini doğrultmaya çalışıyor.


Sonuç olarak, Bitcoin SEC desteği olmadan da bu zamana kadar hep ayakta kaldı. SEC ‘in erteleme kararı, Goldman Sachs’ın sahte haberinden önce görülen seviyelere BTC ‘nin tekrar ulaşması için bir dinamo etkisi yapabilir. Bu arada birçok tacir SEC ETF kararının muhtemelen bir reddetme olacağını düşünüyor.

ABD ara dönem seçimleri faktörüŞunu belirtmekte fayda görüyoruz. Birleşik Devletler vatandaşları, son derece tartışmalı bir ara dönem seçiminin ortasında. Bu seçim Demokratların, Cumhuriyetçilerin ve Bağımsızların seçmen tabanını oldukça heyecanlandırıyor. SEC tarafından verilen erteleme kararının gerekçesi şu olabilir. Seçimlerde herhangi bir tartışmaya mahal vermemek, Siyasi malzeme olarak kullanılmasının önüne geçmek. SEC”te karar mercisinde bulunanlarında oy kullanacaklarını ve bir siyasi görüşe sahip olduklarını unutmamak gerekir.

ETF kararı ne zaman?Bitcoin’in fiyat artışının önünde bir engel daha var. Bu engel, SEC tarafından ertelendikten sonra gözden geçirilen 9 Bitcoin ETF uygulaması ile ilgili yapılacak açıklamanın ne zaman yapılacağı. Piyasa hala tetikte. 5 Kasım tarihi, Direxion (5), GraniteShares (2) ve ProShares (2) tarafından yapılan ETF kararı ile ilgili olarak kamuoyuna yapılması beklenen bilgilendirme için son tarihti. Bu, Komisyonun kararlarını 5 Kasım’dan sonra herhangi bir zamanda duyurabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin SEC desteği olmadan da ayakta kalabilir desek de gelebilecek bir ret kararına nasıl bir tepki verileceğini kestirmek güç. Bu nedenle tacirler paralarını riske atmak istemiyorlar. SEC açıklaması sonrası gözler 12 aralıkta Bakt İCE da olacak. Bakkt’ın BTC vadeliler pazarına girmesinin, piyasadaki likiditeyi ve yatırım faaliyetlerini arttırması bekleniyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin SEC desteği olmadan 7200 doları görebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatını ve Kripto Para Piyasasını Alt Üst Eden Harekete Soruşturma Binance’in Yeni Kura Sistemi, Ciddi Eleştriler Alıyor Binance, En Fazla Trafiği Türkiye’den Alacak İşte En Popüler Kripto Para Fiyat Tahminleri: Bitcoin, Ripple, Bitcoin Cash, Ethereum ve Daha Fazlası Değişim rüzgarlarını hissedebiliyor musunuz? Ohio’lular vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecek! GastroAdvisor ve Walledo Restoran Sektörü İçin Anlaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır