Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Bitcoin Dolandırıcılarının Bomba Tehditleriyle Karıştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Bitcoin Dolandırıcılarının Bomba Tehditleriyle Karıştı
ABD Bitcoin Dolandırıcılarının Bomba Tehditleriyle Karıştı

© Reuters.  © Reuters.

Bomba tehdidiyle zorla bitcoin (BTC) elde etmeye çalışan kişiler tarafından ABD genelinde okullara, firmalara, hastanelere ve devlet dairelerine dolandırıcı mailleri yollandı.

FBI Sözcüsü Doğruladı
The Next Web’e konuşan FBI sözcüsünün açıklaması şu şekilde oldu:

“Ülke genelinde gerçekleşen bomba ihbarlarından haberdarız ve yürütmeden sorumlu ortaklarımızla iletişim içinde kalarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Her zamanki gibi, halkımızın uyanık olmasını ve halkın güvenliğine tehdit oluşturacak en ufak şüpheli bir hareket gördüklerinde derhal bize bildirmelerini söylüyoruz.”

Bilmeniz gereken:

“Tehditler kripto tefeciliği amacıyla email üzerinden gönderildi. Bir Twitter kullanıcısı şüpheli mailin ekran görüntüsünü paylaştı:

İyi yanından bakarsak bu tarz istekler aldatmacadan ibaret gözüküyor. Mailde adresi verilen kripto para cüzdanının hiçbir işlemle alakasını kurmayı başaramadık ve yasa yürütücüler de tehditlerde söz edilen binaları incelediler ve hiçbir patlayıcı izine rastlanmadı.

Yine de, FBI’ın uyardığı gibi, her türlü bomba ihbarını ciddiye almalı ve her türlü şüpheli hareket yada mailden yetkilileri anında haberdar etmeliyiz.

Benzer şekilde, adı açıklanmayan bir kişiden Colorado’daki Columbine Lisesini bomba tehdidiyle para isteğinde bulunuldu. Yetkililer bunun da halen sürmekte olan kripto para dolandırıcılığıyla alakalı olup olmadığı konusunda emin değiller ancak tehdidin yalan olduğu kanıtlandı.

NBC News haberine göre yetkililer Illinois, Ohio, Maryland, Virginia ve California’da bomba incelemelerine devam ediyor. “Bomba tehdidi” diye google’da aradığımızda da ülke çapında artan haber sayısını görüyoruz.

Bu sırada, bomba tehdidi alan herkesin, yetkililer tarafından aksi kanıtlanana kadar konuyu tamamen ciddiye almasını öneriyoruz. Ülke genelinde hala onlarca inceleme devam ediyor. Ne kadarının doğru ne kadarının yalan olduğu fark etmez. Dikkatli ve güvende olun.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post ABD Bitcoin Dolandırıcılarının Bomba Tehditleriyle Karıştı appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Bitcoin Dolandırıcılarının Bomba Tehditleriyle Karıştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yatırımcılar Ethereum’u Bitcoin Cash’e tercih ediyor Almanya’nın Lider Bankalarından Deutsche Bank Çalışanı, Bir Kripto Startup’ına Geçiş Yaptı Ünlü Analist Crypto Rand: Kripto Piyasası Net Bir Çıkış Yakaladı Bitcoin Dolandırıcılarının Adresi Bu Sefer Singapur Başbakanı Oldu Önde Gelen Kripto Para Borsası OKEx, Yeni Bir Kripto Para Türev Ürününü Piyasaya Sürdü! Bitcoin Dünyasının Kalbi Malta’da 2019 Yılının Bu Önemli Etkinliği Gerçekleştirilecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır