Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto para piyasası neden serbest düşüş yaşıyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto para piyasası neden serbest düşüş yaşıyor?
Kripto para piyasası neden serbest düşüş yaşıyor?

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasası neden bu kadar kötü hale geldi? Market, milyarlarca dolarlık başka bir kayıpla başladı. Yılbaşı boğa koşusu için umutlar giderek azalıyor, görüşler tamamen olumsuz.

Kripto para piyasası neden çöküyor?Kripto piyasası hafta sonu boyunca 185 milyar dolarda nispeten sabit kalmasına rağmen, fiyatlar Asya ticaret gününün başlaması ile batmaya başladı. Şu andaki kripto piyasasının toplam değeri ise 154 milyar dolar civarında.

Bitcoin Cash sert çatalından sonra ortalık sakinleşirken fiyatların toparlanacağına dair umutlar vardı. Bazı kripto paralar aslında tüm kayıplarını telafi ettiler. XRP, pazar sabahı sert çatal öncesindeki fiyat seviyelerine geri döndü.

Crypto Briefing‘e konuşan analistler bugünlerde görülen düşüşün bazı faktörlerin bir kombinasyonu olabileceğini ileri sürdüler. Kısmen geçen haftaki fiyat döngüsünden bir “akşamdan kalma” durumu olabilir. SEC ayrıca yatırımcılara para iadesi için iki ICO projesi olan Paragon ve Airfox’a da emir verdi. Regülatör, her ikisinin de kayıt dışı hisse satışları yaptığını söyledi.

Gelecek yılki durgunluk üzerinde artan endişeler ve on yıl süren hisse senedi borsasındaki boğa koşusunun sona ermesi, hisse senedi ve emtiaların elden çıkarılmasını arttırdı. Bunun kripto para birimleri üzerinde zincirleme etkisi olabilir. Kripto para borsa platformundaki bir analist :

“Kısa vadeli kripto para fiyat dalgalanmaları borsa ile nadiren ilişkilidir. Ancak makroekonomik eğilimler artmaya eğilimlidir.”

Bu durum, zayıf hisse senedi piyasasındaki satışların kripto para borsasında 20 milyar dolarlık düşüşe neden olduğu Ekim ayı ortasındaki benzer bir hareketi yansıtabilir. Crypto Briefing, karışık portföylere sahip yatırımcıların ellerinde bulunan hem geleneksel hem de kripto varlıklarını satılabilecekleri yönünde tavsiyede bulundu.

Kripto sersemliğiBugünkü hareket, bazıları için haftanın can sıkıcı bir başlangıcı olacak. Boğa olarak bilinen bazı analistler, tahminleri revize etti. Geçtiğimiz Cuma günü, Fundstradt’daki analist Tom Lee, Bitcoin tahminini yıl sonunda 25,000 dolardan 15,000 dolara düşürdü. GPU madenciliği çip üretimine yoğun yatırım yapan teknoloji şirketi Nvidia, artık büyük bir stok birikimine sahip. Daha az yeni madenci pazara giriyor ve söylentiye göre depoların satılmamış çiplerle dolmuş durumda.

Bazıları bunu kriptoun bir yatırım aracı olarak tasarlanmadığını hatırlatmak olarak gördüler. Aslında kripto paralar, gerçek bir para birimi olarak piyasaya sürüldü. Blokzincir finansal ürünler sağlayıcısı Sofitto’nun baş operasyon direktörü Lan Filipic:

“Blokzincir teknolojisi ve kripto paralar spekülatif yatırım fırsatları için yaratılmadı. İnsanların coğrafi konumlarından veya mali durumundan bağımsız olarak, insanların yaşamlarına değişim getirmek için inşa edildi”

Sanal paraların dünyada fırtına estirmesinden bir yıldan fazla bir süre sonra, parti bitti. Kripto sersemliği gerçekten başladı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto para piyasası neden serbest düşüş yaşıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2025 Yılından Gelen Zaman Yolcusu: Bitcoin 2019 Yılında 100.000 Dolar Olacak Uzman görüşü: bu durgunluk Bitcoin ayı piyasasının son demlerinde olduğunu gösteriyor Ünlü uzmandan yeni ATH’ler belirleyen Bitcoin tahmini Binance, müşterileri adına 3.6 milyar dolar tutuyor Ripple (XRP) için sırada ne var? Analistler olası senaryoları açıklıyor Balina Alarmı: 38 Milyonluk BTC, İki Gönderimle Yer Değiştirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır