Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litecoin’i SMS ile Göndermek mi? Artık Mümkün!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Litecoin’i SMS ile Göndermek mi? Artık Mümkün!
Litecoin’i SMS ile Göndermek mi? Artık Mümkün!

© Reuters.  © Reuters.

Litecoin’i SMS ile göndermek konusunu hiç düşünmüş müydünüz? Artık mümkün oluyor. Teknolojinin günümüz dünyasına getirdiği yeniliklerin yaşantımızı her gün daha da kolaylaştırması alışageldiğimiz bir gerçek. Özellikle çağımızın yeni icadı blockchain teknolojisi ve kripto paralar hayatımıza her an kolaylıklar katmaya devam ediyor. En son Litecoini de SMS ile gönderme işi gerçekleşti.

Litecoin’i SMS ile Göndermek Başlıyor!Geçtiğimiz günlerde Litecoin için ilk defa yıllık bazda bir zirvenin yapıldığını gördük. Zirveye Zulu Republic’den Zach Cavanaugh katıldı. Zulu Republic adına bakınca zannettiğiniz gibi bir cumhuriyet değil. Zulu Republic, Ethereum blockchainine dayanan bir ekosistem platformu. Cavanaugh zirvede yaptığı sunumda kripto paraların, insanların sefaletiyle mücadele etmede, manipülasyonlar, ahlaki çöküşler ve ayrımcılıklara karşı mücadelede dengeleyici bir unsur olduğunu belirtti.

Zulu Republic öncelikli amaç olarak insanların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Bunun için internetin yaygın olmadığı, otokratik rejimlerle internet uygulamalarının sansürlendiği yerlerde blockchaini kullanmak istiyor. Nüfusun büyük bölümünün geleneksel mali sistemlerle marjinalize edildiği yerlerde insanları bu sistemlerden kurtarmak istiyor.

Blockchain Siteminin Göçmenlere EtkisiYaptığı konuşmada, göçmen krizinden dem vuran Cavanaugh, yüzyılımızda insanların hala saldırılardan kaçarak başka yerlere göç ettiğini ve buralarda da suistimale maruz kaldıklarını söyledi. Bu insanların kendilerine yapılan muameleler sonucu ellerindeki her şeylerini kaybedebildiklerini, hatta kimliklerinin bile yok olduğunu da belirtti.

Özellikle doğum, ölüm, evlenme, sağlık hizmetleri gibi ihtiyaçların kimlik olmadan karşılanmayacağı gerçeğini vurguladı Cavanaugh. En önemli ihtiyacın kimlik olduğunu aksi takdirde tüm insani gereksinimlerden mahrum olacağını söyledi. Bu kişiler bankalar için hiç de cazip müşteri profili oluşturmuyor tabii. Parasal bir teşvik yok ortada.

Cavanaugh’a göre bu tür sorunlara en iyi çözüm blockchain teknolojisinin getirdiği yüksek güvenlikli sistem. Bu sistem sayesinde hem kimliğinizi koruyabilir hem de diğer temel gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Cavanaugh devamla:

“Litcoin-bitcoin gibi kripto paralar sınırları aşıyor. En iyi uygulamaları takip ederseniz paranızın çalınma ihtimali yok. Eliniz kolunuz bağlı kalma ihtimaliniz yok denecek kadar az. Hükümetler tarafından sansürlenemez ve kötü yönetilemezsiniz. Kimliğinizin ve paranızın hakimiyeti sizdedir”

Blockchainin bir sihir olmadığını ve mültecilerin hayatlarını tamamen değiştirmeyeceğini de ekleyen Cavanaugh, blockhainin büyük oranda insanların, özellikle de mültecilerin hayatını kolaylaştıracağını söylüyor. Mesela Litecoin dijital olarak taşınabilir.

Ayrıca Bakınız: 2018 sonunda LTC ne kadar olur?

Herkes Lite.im kullanabilir. Bu sistemi SMS ile kripto para göndermek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu servisi kullanmak için sadece bir cep telefonuna ihtiyaç var. İnternet olsun ya da olmasın. Doğrudan SMS yoluyla litecoin gönderebiliyorsunuz.

Cavanaugh, kimlik kontrolünün tamamen bizim elimizde olması gerektiğinden dem vuruyor konuşmasında. Konuyu göçmenler ile örneklendirerek anlatan Cavanugh şunları söylüyor:

“Göçmenler ve mültecilerin durumunda, eğer geniş çaplı kendi kimlik hakimiyeti sistemi uygulasak, çalınmaz, kötü amaçlı kişilerin eline geçmez. İltica başvurusunu, finansal yardımı ve resmi işlerle beraber sağlık işlerini de kolaylaştırır. BM kampına geldiğinizde zaten kimliğiniz orada sistemde olmuş olacak.”

Blockchain sistemi internetin yerini alacak kadar hayatımızın içine girecek gibi görünüyor. Bugün SMS ile kripto para gönderebiliyoruz. Acaba yarın ne yapabileceğiz? Yeni gelişmeleri heyecanla takip etmeye devam edelim

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litecoin’i SMS ile Göndermek mi? Artık Mümkün! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de 21 Milyon Sınırı Kalkıyor mu? İddiaların Ardı Arkası Kesilmiyor Ripple CEO’sundan önümüzdeki 12 ayı ilgilendiren bomba açıklama! “Anonim Bitcoin işlemleri, istenmeyen hadiselere yol açabilir” Merakla Beklenen Bakkt Platformu’nun CEO’su: Düzenlemeler ile Sektör Çıkışa Geçebilir Bloomberg: Bitcoin, Şi Cinping öncesine dönebilir Bitcoin Yeşillendi: Ama Bu Reuters Raporu Daha Fazla Tehlikeye İşaret Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır