Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Atanan Beyaz Saray Özel Kalemi: Bitcoin İyi ve ”Hiçbir Hükümet Tarafından Manipüle Edilemez”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Atanan Beyaz Saray Özel Kalemi: Bitcoin İyi ve ”Hiçbir Hükümet Tarafından Manipüle Edilemez”
Yeni Atanan Beyaz Saray Özel Kalemi: Bitcoin İyi ve ”Hiçbir Hükümet Tarafından Manipüle Edilemez”

2/2


2/2


ABD şüphesiz neredeyse her sektörde olduğu kadar, kripto para sektöründe de çok önemli bir yere sahip ve orada yaşananlar kripto para piyasasını da yakından etkilemekte. Geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Donald Trump, Beyaz Saray Özel Kalemi olarak Bitcoin yanlısı açıklamaları ile tanınan Mick Mulvaney’i atamış ve sektöre iyi bir haber vermişti.


İlgili haber:
Başkan Trump, Bitcoin Yanlısı İsmi Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Olarak Atadı!

Mulvaney daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’e olan sevgisini ve Bitcoin’in merkeziyetsiz bir kripto para birimi olarak faydalarını ifade etmişti. Trump yönetiminde böyle önemli bir pozisyonda Bİtcoin yanlısı bir ismin olması, uzun vadede kesinlikle kripto para piyasasının yararına olacaktır. Mulvaney’in kripto para birimlerine karşı olan tutumu, kesinlikle ABD içerisindeki kripto para regülasyonlarına ufak da olsa katkı sağlayabilir. Ancak tabii ki bu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya CFTC gibi regülatörlerin kısa vadeli yol haritasını etkilemeyecektir.

Mulvaney bunun yanı sıra 2016 yılında yaptığı bir açıklamada, Federal Rezerv’in ”doları devalüasyona soktuğunu” ve bu tip kontrollerin Bitcoin gibi kripto para birimlerinde mümkün olmadığını aktarmıştı. Mulvaney Bitcoin’in sahip olduğu özellikler ile, ”hiçbir hükümet tarafından manipüle” edilemeyeceğinin de altını çizdi.

Bitcoin Hafif Yükselme Yaşadı
Bunun yanı sıra, kripto para piyasasında son bir haftadır yaşanan düşüş, özellikle dün bir nebze olsun nefes aldı ve Bitcoin 3.300 doları tekrardan zorladı. Neredeyse bütün kripto para birimlerinin hafif kazançlar elde ettiği 16 Aralık Pazar günü, yerini yine düşüş gösteren bir Pazartesi gününe bıraktı.

Yeni Atanan Beyaz Saray Özel Kalemi: Bitcoin İyi ve ”Hiçbir Hükümet Tarafından Manipüle Edilemez” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Atanan Beyaz Saray Özel Kalemi: Bitcoin İyi ve ”Hiçbir Hükümet Tarafından Manipüle Edilemez” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano Boğa Ticaretinde %10,12 Düşüş Yaşadı DECENT, Resmi Yol Haritasına Kilometre Taşları Ekliyor Ripple ve MoneyGram haberlerine fake etiketi! 19 Kasım Bitcoin analizi: BTC’de dip görüldü mü? Tom Lee: Bitcoin’in Gerçek Değeri 14 Bin Dolar Electrum Cüzdanı Hacklendi! 900 Bin Dolarlık Bitcoin Kayıp

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır