Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para ile İlgili Yayınlanan İlanlarda Rekor Artış Yaşanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para ile İlgili Yayınlanan İlanlarda Rekor Artış Yaşanıyor
Kripto Para ile İlgili Yayınlanan İlanlarda Rekor Artış Yaşanıyorİş bulma ve işe alım sitesi Glasdoor’un yaptığı son araştırma, enteresan sonuçları ortaya koydu. Buna göre, kripto para ve Blockchain ile ilgili şirketler, gerekli yeterliliklere sahip insanlar bulma konusunda son derece büyük zorluklar yaşıyor.

Glassdoor, araştırmasında birçok Amerikan merkezli iş bulma sitesinde yer alan iş ilanlarını inceledi. Bu iş ilanlarını ararken genelde Bitcoin, kripto para ya da Blockchain gibi anahtar kelimeleri kullanan site, daha sonra ise sonuçları değerlendirdi.

Bir önceki yıla kıyasla, başvurulabilecek iş sayısında 3 kattan büyük bir artış yaşanırken, Amerika Birleşik Devletleri özelinde New York ve San Fransisco çok fazla iş imkanı olması ile dikkat çekti. Bu iki şehirde sırasıyla 24 ve 21 iş ilanı yayınlandı.

İş ilanları, en fazla ise teknik konudaki sorunlara çözüm bulmak için yayınlanmış. En fazla yayınlanan iş ilanı genelde mühendislik ve yazılım konuları ile ilgili olurken, daha sonra ise pazarlama ve ürün yönetimi alanında fazla bir istek olduğu ortaya kondu.

Consensys ve IBM (NYSE:IBM) firmalarının 200’den fazla iş ilanı açtığı ifade edilirken, Coinbase ve Kraken kripto para borsaları da oldukça fazla sayıda iş ilanı açtı. Bu durum, hızlı büyüyen şirketlerin bu noktada ciddi bir kalifiye eleman arayışında olduğunu ortaya koyarken; buna karşın teknolojinin dev şirketleri olan Facebook (NASDAQ:FB), Google (NASDAQ:GOOGL) ya da Apple (NASDAQ:AAPL) ise, bu şirketlere kıyasla çok daha az iş başvurusu açtı.

Kripto Para ile İlgili Yayınlanan İlanlarda Rekor Artış Yaşanıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para ile İlgili Yayınlanan İlanlarda Rekor Artış Yaşanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Ethereum Hash Rate’leri Ne Durumda? Bu 3 Kripto Parayı Kısa Vade Kâr İçin Gözlemleyniz (22-28 Ekim) Anthony Pompliano: BTC 2021’de 100.000 Dolar Olacak! XRP 10,73% oranında yükseldi ShapeShift CEO’su Bitcoin hedefini açıkladı ve ekledi: 5-10 altcoin dikkat çekiyor Nucleus Vision (nCash) Nedir? nCash Nasıl Alınır?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır