Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransa, Ilımlı Kripto Para Düzenlemelerini Reddetti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransa, Ilımlı Kripto Para Düzenlemelerini Reddetti
Fransa, Ilımlı Kripto Para Düzenlemelerini ReddettiFransa, bundan bir süre önce kripto para sektöründeki düzenlemelerinin hafifletilmesiyle ilgili yapılmış bir öneriyi reddetti.

Fransa’daki yetkililer bundan bir süre önce ülkede kripto para işlemlerine sunulan vergi indiriminin arttırılmasıyla ilgili bir öneride bulundular. Bu öneri geçtiğimiz gün Fransa’daki Ulusal Toplantı‘da masaya yatırıldı ve açık bir şekilde reddedildi.

Fransa günümüzdeki kripto para işlemlerine 305 euro civarında vergi indirimi uyguluyor. Yetkililer ise bu miktarın 3-5 bin euro düzeyine çıkarılmasını öneriyorlar. Toplantı’ya katılan isimler, 305 euroluk vergi indiriminin dahi halihazırda gayet yüksek olduğunu belirtiyorlar.

Diğer Öneriler de Reddedildi

Fransa’daki yetkililerin sunduğu tek öneri vergi indiriminin arttırılması değildi.

Yetkililer ayrıca kısa süreliğine kripto para işlemi yapan şirketlerle uzun süreliğine kripto para işlemi yapan şirketlere bazı hususi haklar tanınmasını istediler. Ne var ki düzenlene toplantıda bu öneri de açık bir şekilde reddedildi.

Olumlu Gelişme

Fransa’da düzenlenen toplantıda kripto paralarla ilgili olumlu bir gelişme yaşandı.

Ülkedeki yetkililer, halihazırda yüzde 36 oran sabit vergi oranının düşürülmesini öneriyorlardı. Dün gerçekleşen toplantıda reddedilmeyen tek öneri bu oldu.

Fransa günümüzdeki kripto para işlemlerinden yüzde 36.2 oranında vergi alıyor ve bunun yüzde 19’u gelir, yüzde 17’si ise kamuya yardım olarak sayılıyor. Ancak diğer mülklere uygulanan sabit vergi oranı yüzde 30.

Avrupa’da Kripto Para

Pek çok kripto para şirketi ılıman düzenlemeler nedeniyle Avrupa’ya göç etti. Kripto para şirketlerinin en uğrak noktalarından biri İzlanda.

İzlanda’nın yanı sıra Malta ve İsviçre gibi ülkeler de kripto para düzenlemelerinin epey ılımlı olduğu yerler olarak gösterilebilir.

Fransa, Ilımlı Kripto Para Düzenlemelerini Reddetti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransa, Ilımlı Kripto Para Düzenlemelerini Reddetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya Finansal Regülatörü 246 Borsaya Lisans Verdi Altcoinlerdeki Güçlü Hareketler Bitcoin için Çok Önemli Yine Konuştu! John McAfee: Satoshi’yi Biliyorum, Az Az, Biraz Biraz Açıklayacağım! LinkedIn Kurucusu ve Fidelity Investments, ”Lightning Meşalesini” Eline Alan En Güncel İsimler Oldu! GTI VERA İndikatörü; Bitcoin için Düşüşün Sonu Yaklaşıyor Özbekistan Blockchain’i Geliştirmek İçin Devlet Fonu Kuruluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır