Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto para düzenlemeleri seçim vaadi oldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto para düzenlemeleri seçim vaadi oldu!
Kripto para düzenlemeleri seçim vaadi oldu!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para düzenlemeleri seçim malzemesi haline geldi. Şubat 2019’daki yaklaşan seçimler öncesi Nijerya’nın en büyük siyasi People’s Democratic Party (PDP) başkan adayı Atiku Abubakar, iktidara geldiklerinde Kripto para ve Blockchain teknolojisini benimseyeceklerini söyledi.

Kripto para düzenlemeleri seçim vaadinde neler var?Atiku Abubakar özellikle blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili ilkokuldan üniversiteye eğitim müfredatlarında yer verileceğini vaad etti.

Atiku Abubakar Nijerya eski başkan yardımcı ve muhalefet lideri. Yaklaşan seçimler öncesi kripto para birimi ve Blokchain teknolojisini destekleyen bir politika vaadinde bulunuyor. İktidara gelmeleri durumunda insanların kripto piyasası hakkında neler düşündükleri hakkında farkındalık geliştireceklerini, okur yazarlığı bu alanda arttıracaklarını ve bu teknolojiyi okul müfredatına dahil edeceklerini söyledi.(Bknz: Gelecek kripto parada haberi)

Nijerya’nın mali düzenleyici ortamı Bankacılık düzenlemeleri ve finansal konularda daha kapalı bir politika izliyor. Nüfusun eğitim görmüş kesimi kripto paralar ve Bitcoin’e karşı oldukça ilgili. Düzenleyici kurumlar ise yatırımcıları ve halkı bu paralara karşı dikkatli olmaları konusunda sürekli uyarıyor.(Bknz: Bitcoin’in fiyatının düşmesinin 3 nedeni)

Kripto paralara karşı çıkanlarda varKripto para düzenlemeleri seçim malzemesi olması ülkede merkez bankası başkanını rahatsız etti. Nijerya merkez bankası başkanı Godwin Emefiele, Bitcoin yatırımlarını kumar olarak tanımlıyor. Olumsuzluklara rağmen Nijerya, Afrika’nın en iyi eşler arası şifreleme (peer-to-peer (P2P) ekosistemlerinden birine sahip ve ülkede PundiX kripto bazlı ödeme sistemi mevcut. Bazı sağlayıcılar ülkede BTC ödeme ürünlerini piyasaya sürdü.

Atiku, kendisini diğer adaylara nazaran teknoloji alanında önde görüyor. Ulusal güvenlik için önemli olan daha büyük ölçekli iş yaratma vizyonuna sahip olduğunu iddia ediyor.

Atiku, partisinin politika planlarını anlattığı konuşmasında seçmenlerine şöyle seslendi:

Benim amacım Nijerya’nın ekonomisini canlı, dinamik ve teknolojinin hızına ayak uydurabilir hale getirmek. 21. yüzyılın zorluklarına karşılık ekonomimizi güçlü ve ayakta kalan bir ekonomi haline getireceğiz.

Kripto para düzenlemeleri seçim vaadi olması ve bu alanda politik tartışmalar, Kripto paraların siyasette dahil artık her alanda olduğunun en bariz göstergesi.(Bknz: Kripto para patlaması kaçınılmaz) Atiku Abubakar seçilmesi durumunda Kripto para piyasasının benimsenmesi, bu ülkede kurumsal bazda da kendisini gösterecektir. Nijerya gibi yaklaşık 200 milyon nüfusa sahip ekonomi alanında gelişmeye müsait bir ülkenin Blockchain ve Kripto paralar alanında yapacağı olumlu uygulamalar diğer ülkelere de rol model olabilir.(Bknz: Blockchain patent savaşları sizi şok edecek)

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto para düzenlemeleri seçim vaadi oldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinme ve Coinstar Anlaşması Sayesinde Bakkaldan Bitcoin Alınabilecek Changpeng Zhao: Amazon Er Ya Da Geç Kripto Para Çıkaracak! Tüm Bitcoin’lerin %47’si ile Aralık 2017’den Beri Hiç İşlem Gerçekleştirmedi Silk Road Kurucusu Ross Ulbricht, Roger Ver’den Yardım İstedi! 8250 Doları Geçen Bitcoin’de Hedef 9 Bin Dolar mı? 40 milyon Ripple taşındı! XRP fiyatı nasıl etkilenecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır