Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litecoin, Ticaret Hacmini Yükseltmeye Devam Ediyor

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Litecoin, Ticaret Hacmini Yükseltmeye Devam Ediyor
Litecoin, Ticaret Hacmini Yükseltmeye Devam Ediyor

Kripto para birimi Litecoin, bazı pazar analistlerini yatırıma hazır olarak itmeye yönlendiren, 2017 Ağustos ayı başlarında olağan üstü fiyat artışlarını sürdürmeye devam etmektedir.

“Dijital Gümüş” olarak adlandırılan kripto para birimi, 5 Temmuz 2017 tarihinde 1 milyar dolardan daha fazla işlem hacmi göstermiştir. Bu sıra Bitcoin’in günlük hacmini bile geçmiştir.

Litecoin, başlangıçta önde gelen kripto para birimi çatalı olarak yaratıldığından dolayı Bitcoin’in “daha genç kardeşi” olarak düşünülmektedir. İki kripto para birimi sistemleri aynı zamanda bloğun bir önceki bloğu karma işlevlerini içerdiği aynı Blokchain ilkesine dayanmaktadır.

Litecoin, Bitcoin Koduna Dayanıyor

Litecoin, geliştirici Charlie Lee tarafından Bitcoin’e alternatif açıdan kavramsallaştırılmıştır. Litecoin hemen hemen Bitcoin koduna dayanmaktadır. Fakat, iki küçük farklılık bulunmaktadır. Daha hızlı bloklar ve biraz daha farklı olan araştırma algoritmasıdır.

Litecoin İçin Gelecek Tahmini

Devamlı olarak sağlam büyümesinden ve performansından dolayı, Litecoin kısa bir zaman sonra büyük kripto para birimleri arasında yer alacaktır. Dijital para birimindeki bazı gelişmelere bağlı olarak piyasada büyüme lideri olmuştur. Bu gelişmeler arasında Litecoin’in dijital cüzdan Jaxx ile entegrasyonu, Apple App Store’a eklemesi ve SegWit‘in Litecoin ağında uygulanması bulunmaktadır.

Litecoin açısından bir başka olumlu gelişme kurucusu Charlie Lee’nin Coinbase’den istifa etmesi olmuştur. Charlie Lee, ana projesi olan dijital para birimini tanımak için kendisini tam zamanlı olarak çalıştırabilir.

Kaynak: Cointelegraph

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litecoin, Ticaret Hacmini Yükseltmeye Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Bitcoin borsası Binance’den Bitcoin’e dayalı token Mike Novogratz, Yaşanan Ayı Piyasasına Rağmen Galaxy Digital’deki Hisselerini Arttırdı! IMF’ten ‘Geleceğin Parası’ Anketi Coinbase, EOS ve Stellar, Beyaz Şapkalı Hackerlara Sadece Bu Hafta 60.000 Dolar Ödedi Bitcoin yükselecek mi yoksa düşecek mi? Analistlerden iyi ve kötü haber var! Dikkat!! Bitcoin cüzdanlarınız risk altında

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır