Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

NASDAQ Kripto Para Piyasasındaki Manipülasyonu Durdurabileceğini İddia Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » NASDAQ Kripto Para Piyasasındaki Manipülasyonu Durdurabileceğini İddia Ediyor
NASDAQ Kripto Para Piyasasındaki Manipülasyonu Durdurabileceğini İddia EdiyorDünyanın en büyük finansal platformlarından olan Nasdaq, kripto para piyasasını kirletmekte olup kurumsal yatırımcıyı kaçıran piyasa manipülasyonu ve sahtekarlığa karşı olan savaşa liderlik edebileceğini ifade etti. Aslında, şimdiden bir kaç kripto para borsası, Nasdaq tarafından geliştirilen piyasa gözlem teknolojini kullanmaya başladı bile.

Kripto Para Sahtekarlıklarına Karşı Savaş
Bloomberg‘in aktardığı habere göre, ABD menşeli menkul kıymet borsası devi Nasdaq, kripto para birimlerinin bazı problemlerini çok hızlı bir şekilde çözebilir. 1 Kasım tarihinde yayınlanan raporda belirtildiği üzre, Nasdaq daha önce de piyasada işlem gören çeşitli varlıklarla ilgili karışıklıkları çözme konusunda tecrübeye sahip ve kripto para piyasasının kanayan yarası sahtekarlık ve manipülasyon sorunlarına da çözüm olabilir.

”Düzenleyiciler, brokerlar ve borsalar devamlı olarak piyasa etkinliğini takip eden gözlem ekiplerine sahip ve aralarında pump ve dump şemaları, insider trading, wash trading ve spoofing ile layering gibi yanlış davranışları tespit edebilecek gelişmiş teknolojileri de var.”

Bir çok kripto para eleştirmeni endüstri içerisinde bu gibi geleneksel borsalarda yasak olan eylemlerin yapılmasını engelleyecek bir regülatör ve kurallar çerçevesi olması gerektiğine değinirken, belirli bir kısım ise kripto para dünyasının asıl büyüsünün bu olduğuna ve bunun bozulmaması gerektiğine inanmakta. Ancak son zamanlarda artan düzenlemelerin de gösterdiği üzre, manipülasyon ve sahtekarlık ne kadar az olursa, volatilite de bir o kadar az, kurumsal yatırımcı da bir o kadar çok olmakta.

NASDAQ Kripto Para Piyasasındaki Manipülasyonu Durdurabileceğini İddia Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

NASDAQ Kripto Para Piyasasındaki Manipülasyonu Durdurabileceğini İddia Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi Kripto Para Borsası, Cebelitarık Lisansını Sonunda Aldı! 300 Yıllık Saat Üreticisi, Kripto Para Cüzdanı İçeren Saat Üretecek! Bitcoin 3.700 Dolara Düştü! John McAfee’nin Hayatı Film Oluyor! Ukraynalıların Kripto Gelirlerinin Yüzde 19.5’ini Vergi Olarak Ödemesi ”Tavsiye Ediliyor” Dev İspanyol Bankası BBVA, Blockchain Üzerinde Porsche Holding’e 150 Milyon Avroluk Kredi Verdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır