Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsası Coinbase, ‘BUIDL’ İfadesinin Marka Haklarını Almak İçin Başvuru Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsası Coinbase, ‘BUIDL’ İfadesinin Marka Haklarını Almak İçin Başvuru Yaptı
Kripto Para Borsası Coinbase, ‘BUIDL’ İfadesinin Marka Haklarını Almak İçin Başvuru Yaptı

2/2


2/2


Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, ilginç hamleler yapmaya devam etmekte. Söz konusu kripto para borsası bu sefer şu sıralar oldukça popüler olan ‘BUIDL’ ifadesinin marka ve ticari haklarını almak için başvuruda bulundu.

Kripto para alanında en çok kullanılan ifadelerden birisi olan BUIDL, günlük hayatta aktif olarak kullanılabilecek özellikler üretmek ve inşa etmek için söylenmekte. İfadenin en yaygın kullanım şekli ise, ”BUIDL, not HODL” şeklinde öne çıkmakta. Geçtiğimiz yıllarda yazım hatasından kaynaklı olarak ortaya çıkan ‘HODL‘ ifadesi, elindeki kripto para birimlerini satmayıp, düşüşe rağmen bunlara kenetlenmek anlamına gelmekte ve bazılarına göre bu aslında ‘Hold On for Dear Life”, anlamını da verebilir.

Coinbase ise ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yaptığı bir başvuruda, popüler ifadenin ticari ve marka haklarını almak istediğini açık bir şekilde gösterdi.


Francis  Pouliot ise, Coinbase’in bu girişimi kripto para birimleri ile ilgili bir yazılım için aldığını iddia etti. Coinbase ticari hacim konusunda dünyanın en büyük kripto para borsası olmasa da, sahip olunan kullanıcı sayısı ile kesinlikle dünyanın bir numarası. Özellikle 2017 yılının boğa dönemi esnasında en popüler kripto para borsası olan Coinbase, şu sıralar bir çok konuda tahtını Binance’e kaptırıyor gibi.

Kripto Para Borsası Coinbase, ‘BUIDL’ İfadesinin Marka Haklarını Almak İçin Başvuru Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsası Coinbase, ‘BUIDL’ İfadesinin Marka Haklarını Almak İçin Başvuru Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Büyük Soru: Bitcoin’in ‘Sıfır’ Olma İhtimali Var Mı? Coinmarketcap’de Yeni Rekor! Veriler İnanılmaz! MEGA Hacklenmesi Sonrası Oluşan Monero Çalınması Tehlikesi Geçti! Uzman analist XRP için bombayı patlattı: 40 sente gidiyoruz! Dünyanın ilk kripto ETP’si bugün ticarete başladı! Sektör fiyat düşüşlerine rağmen hızlı büyüyor Ethereum İstanbul sona yaklaşıyor: Kod modifikasyonları tamamlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır