Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Lee Litecoin’i Savundu ve Suçlamalara Cevap Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Lee Litecoin’i Savundu ve Suçlamalara Cevap Verdi
Charlie Lee Litecoin’i Savundu ve Suçlamalara Cevap VerdiGeçtiğimiz günlerde Multicoin Capital tarafından yayınlanan Debunking Market Narratives adlı araştırma yazısı, bir çok kripto para topluluğu tarafından tepki çekmişti. Araştırmanın Litecoin ile ilgili olan kısmı, LTC’nin mevuct değerinin doğru olmadığını iddia etti.

Söz konusu iddia üzerine Litecoin kurucusu ve eski Coinbase yetkililerinden olan Charlie Lee, kendi Twitter hesabından 11 tweet’lik bir flood ile FUD ile gerçekleri birbirinden ayırdı ve olayı temize çekti.

Charlie Lee ilk olarak Litecoin’in kendisini yüzlerce diğer alt koinden farklı kılma özelliğini kaybettiği iddiasına yanıt verdi ve Litecoin’in bütün alt koinler arasında en güvenli ağlardan birisine sahip olduğunu vurguladı. Lee’ye göre Litecoin ağı 150 milyon dolarlık ASIC cihazı donanım korumasın sahip. Araştırmada vurgulananın aksine Lee, madencilerin aynı zamanda kendi ASIC cihazlarını da yok etmek anlamıan geldiği için, ağa saldırma gibi bir nedenlerinin veya sebeplerinin olamayacağını, bunun yanı sıra Litecoin’in çok fazla likiditeye sahip olduğunu da belirtti.

Bunun yanı sıra yakında Gemini üzerinde de listelenecek olan Litecoin, şu an teknik olarak bütün itibari para ve kripto para borsalarında mevcut ki bu ETH’nin listelendiklerinden bile daha fazla.

Lee bunlara ek olarak dördüncü olarak Litecoin’in şu sıralar 9’dan fazla ödeme platformu tarafından desteklendiğini de ifade etti ki bunlar Aliant Payment, BTCPay, Coinbase, CoinGate, CoinPayments, Globee, GoCoin, LTCPay ve TravelbyBit gibi önemli firmalar. Söz konusu ödeme platformları, geleneksel mağazaların Litecoin kabul etmesini de kolaylaştırıyor ve bunun sayesinde şu an sayılamayacak kadar çok LTC kabul eden mağaza mevcut.

5. olarak, Charlie Lee Litecoin ağının her gün 200 milyon dolarlık işlem yaptığını ve ağın yaklaşık 7 yıldır sorunsuz çalıştığını ifade etti. Litecoin sansürlenemeyen, geri alınamayan veya sahtesi üretilemeyen hatta devalüasyona uğramayan bir küresel merkeziyetsiz para birimi olarak işlem yapmaya devam ediyor.

Litecoin’in  Lightning Network çıktıktan sonra artık ihtiyaç duyulmayacak bir kripto para birimi olması iddiasına da yanıt veren Lee, bir çok LN istemcisinin aynı zamanda LTC de desteklediğini ve bunun temel nedeninin ise Litecoin’in değerinin görülmesi olduğunu vurguladı. Lee’ye göre atomik swaplar sayesinde , LTC, Lightning Network üzerinde lider kripto para birimi Bitcoin ile ortaklaşa çalışmakta.

Bunun yanı sıra şu sıra topluluğu kasıp kavuran ve sahip olduğu Litecoin’leri satması üzerine çok fazla eleştiri alması konusuna da değinen Lee, ”Charlie Litecoin’i bıraktı ve artık hiç umursamıyor” iddialarını yalanladı.

Lee yaptığı açıklamada şu an tam zamanlı ve odaklı bir şekilde Litecoin kabulü için çalıştığını vurguladı. Kanıt olarak da söz konusu 11 tweeti atmasını öne sürdü.

Charlie Lee Litecoin’i Savundu ve Suçlamalara Cevap Verdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Lee Litecoin’i Savundu ve Suçlamalara Cevap Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BTC ve ETH, Ripple’ı Güçlendiriyor Forbes Uzmanına Göre 2019’da Bitcoin, Ripple (XRP), Ethereum Arasında XRP Öne Çıkacak Güney Afrika’nın En Zengin Kadını: Bitcoin Beni Pişman Etti Binance, En Fazla Trafiği Türkiye’den Alacak Facebook’un “Globalcoin” Adlı Kripto Parası İçin Tarih Açıklandı! Litecoin 11% oranında yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır