Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kraken Açıkça Soruyor: “XRP” mi, “Ripples” mı? Hangisi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kraken Açıkça Soruyor: “XRP” mi, “Ripples” mı? Hangisi?
Kraken Açıkça Soruyor: “XRP” mi, “Ripples” mı? Hangisi?

© Reuters.  © Reuters.

Amerikan Borsası Kraken, Ripple’ın nasıl isimlendirileceğine yönelik bir katkıda bulunmak gayesiyle hangi ismin kullanılacağını sorduktan sonra, kripto para endüstrisinde Ripple ile ilgili kafa karışıklığı devam ediyor.

“1 Ripple” mı?, “2 Ripples mı?” Kimse Bilmiyor
XRP tokeni ve onu piyasaya süren şirket olan Ripple şirketiyle ilgili bir dizi tuhaf hadiselerden en son meydana gelen bir olay için, Ripple’ın gerçekte neye dayandığı hususu belirsiz bir hal aldıktan sonra, Kraken CEO’su Jesse Powell Ripple şirketinin teknolojiden sorumlu yöneticisi David Schwarz’ a başvurdu.

Powell, Twitter’da konuyla ilgili “resmi bir görüş” belirtilmesini isteyerek “Tek bir birim, Ripple olarak mı yoksa Ripples olarak mı isimlendirilecek?” diye sordu.

Kraken, XRP ve alt birimleri ile ilgili onay gerektiren XRP marj alım satım işlemlerini başlatacağını açıkladı.

2018 Ripple Çelişkiler Yılı
2018 yılı Ripple için çok çeşitli çelişkili açıklamaların yapıldığı bir yıl oldu. Bu yılda Ripple’ın XRP şirketiyle ilişkisi, token’in ne olduğu ve neyi başarmayı amaçladığına dair bir dizi çelişkili açıklamalar yapıldı.

İnternette Bitmek Bilmeyen Karışıklık
Bitconist’in bildirdiğine göre, Schwarz’ın bizzat kendisi CEO Garlinghouse ile resmi ve sosyal medya yazışmalarında, isim netliğine ilişkin eksiklik olduğuna katılıyor.

Daha önce Ripple’ın “dağıtılmış bir defter” olduğu iddialarını reddeden Schwarz, daha sonra Ağustos ayında Ripple’ın hem Bitcoin hem de Ethereum ağlarından daha “merkezsiz” olduğunu iddia etmişti.

Eleştirmenler Ripple’a Odaklanıyor
Eleştirmenler, Ripple’ın XRP’yi bizzat kendisinin kontrol ettiğine ilişkin iddiaları araştırma yapmaya çoktan başlamışlardı. Eleştirmenlerin çoğu şirketin sorulan sorulara açık bir cevap vermekten kasıtlı olarak kaçındığını düşünüyor.

Özellikle Twitter’da, Ripple destekçisi bir varlık ordusu, hem XRP tokeni hem de Ripple şirketinin tasarrufuyla ilgili olarak kafalarda oluşan şüpheleri gidermeye çalışıyor.

Bu yazı yayına hazırlanırken Schwarz, Powell’ın sorusuna halen cevap vermiş değil. Powell’da ikinci şıkkı tercih ederek, 2013’te yayınlanan Ripple’dan gelen literatürü kullanarak, tabir-i caize tereyağından kıl çekerek, bir cevap bulmak için kendi araştırmasını yapıyor.

Endüstri Ripple Ordusunu Hedef Alıyor
Bu arada Kraken, Ripple yandaşları ve token kimliği ile ilgili “belirsizlik” konusunda yaşadığı hayal kırıklığını resmen belli etmiş durumda.

Yetkililer attıkları tweet’te , “Sevgili XRP Ordusu (bu arada ilk defa böyle bir ifade kullanılıyor) Ripple, yerel kripto para birimi XRP olan bir ödeme protokolüdür” ifadesini kullandılar.

Sen de karışıklığı gidermek amacıyla token’e adını veren şirkete (tekrar) ismini değiştirmesini önebilirsin.

Twitter’da Tiffany Hayden olarak bilinen böyle bir savunucu, bütün dikkatini bu konuya vererek Ripple’ı güvensizlikten uzaklaştırmaya çalışıyor. Şirketin resmi bir çalışanı olmadığını belirten Hayden, sırayla, tanınmış Bitcoin uzmanlarından bizzat kendisine gelen eleştirilere maruz kalıyor.

Hayden bu eleştirilere argo kelimeler kullanarak cevap veriyor. Hayden, kendisine yapılan eleştirilere karşılık olarak “Sahte bir bitcoin destekçilerinden oluşan bir ordunun XBT cihazıyla (borsa fiyatlarını kağıt şeride kaydeden cihaz) ilgili Kraken’i taciz edip etmediğini bir düşün. Kim şeyine takar.” şeklinde yorum yapıyor.

Yine de (Tiffany Hayden), Ripple isminin kaldırılması konusunda saplantılı davranıyor. Bir gündem oluşturmak için para almasından başka sebep yok. Hem Ripple tarihini yanlış tanıtıyor, hem de XRP’nin aynı zamanda bir güvenliği olduğu gerçeğini gizliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Kraken Açıkça Soruyor: “XRP” mi, “Ripples” mı? Hangisi? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kraken Açıkça Soruyor: “XRP” mi, “Ripples” mı? Hangisi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 2% artışla 11.001,0 seviyesinin üzerine çıktı Brian Kelly Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor: “BTC sinyal veriyor.” Coincheck Borsasının Sahibi Monex Group Uyardı: Taklitçilere Karşı Dikkatli Olun! ABD’den İtiraf: Kripto Para Doların Hakimiyetine Son Verebilir Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı: 2019’da Dijital Paralarla İlgili Ciddi Gelişmeler Olacak Milyar dolarlık yatırım şirketi, Litecoin bahsini artırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır