Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Grafiti Sanatçısı, Bir Çalışmasının İçine QR Kod Gizledi: Ödül 1000 Dolarlık BTC!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Grafiti Sanatçısı, Bir Çalışmasının İçine QR Kod Gizledi: Ödül 1000 Dolarlık BTC!
Grafiti Sanatçısı, Bir Çalışmasının İçine QR Kod Gizledi: Ödül 1000 Dolarlık BTC!Fransız grafiti sanatçısı Pascal Boyart’ın Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz dönemde yaptığı bir çalışma ile sokaklara çizdiği grafitilere QR kod ekleyen Bogart, bu hamlesi ile birlikte yaklaşık 1000 dolarlık bir gelirin sahibi olmuştu. Bogart, şimdi de Bitcoin’in Genesis bloğunun 10. yılının şerefine yaptığı bir çalışmada, 1000 dolar değerinde Bitcoin’i, yapacağı grafitiye gizleyeceğini belirtti.

Çalışmanın yapılacağı lokasyon ile ilgili hiçbir bilgi vermeyen Boyart, Fransız vatandaşlarının ya da turistlerin gelerek, bu ödülü bulmaları gerektiğini aktardı.

Ancak, grafiti çalışmasına gizlenen bu QR kodun kime ait olduğu ise belli. Girişimci Alistair Milne’nin sahibi olduğu ve grafiti çalışmalarına gizliden eklenen bu QR kodun yönlendireceği cüzdanda, 0.28 BTC bulunuyor ve bu rakam yaklaşık 1000-1100 dolar civarına tekabül ediyor.

Bogart’ın yaptığı bu şey, aslında sanat ve kripto paraları bir araya getirmenin önemli bir temsili olarak görülüyor. Dünya genelinde birçok sanatçı ve artist, çalışmalarına kripto paraları alet ederek kripto paraların tanıtımını ve bilinirliğini arttırıken, aynı zamanda kendi portföylerini ve hitap ettiği alanları da genişletiyor.

Daha önce de, dünyanın ‘en ucuz’ portresi, Lightning Network kullanarak satılmış ve bu haber de kripto para piyasaları ve ana akım medyada çok geniş bir yankı uyandırmıştı.

Sanat faaliyetlerinin yanı sıra, kripto paralar ile ev ya da araba satın almak ya da bazı alışverişler yapmak da mümkün.

Grafiti Sanatçısı, Bir Çalışmasının İçine QR Kod Gizledi: Ödül 1000 Dolarlık BTC! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Grafiti Sanatçısı, Bir Çalışmasının İçine QR Kod Gizledi: Ödül 1000 Dolarlık BTC! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler analistten iddialı Bitcoin tahmini Ethereum, 150 dolar için mücadele ederken Google aramaları son üç yılın en düşüğünde Kripto Kışına Rağmen, Yenilik Devam Ediyor: 0x Yeni Platformunu Tanıttı Binance’ten çalınan 8.5 milyon dolarlık Bitcoin hareket halinde Bitmain, Umutlarını 2020’deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi Vitalik Buterin, Yaklaşan Ethereum Hard Forku Hakkında Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır