Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Komşunun Bitcoin ATM’leri Artışa Geçti – Yunanistan Dijital Devrime Geçiş Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Komşunun Bitcoin ATM’leri Artışa Geçti – Yunanistan Dijital Devrime Geçiş Yaptı
Komşunun Bitcoin ATM’leri Artışa Geçti – Yunanistan Dijital Devrime Geçiş Yaptı

© Reuters.  © Reuters.

Geçtiğimiz bir kaç ay içerisinde, kripto ATM’leri dünyanın çeşitli bölgelerinde artışa geçti. Söz konusu bölgelerin arasında Kenya’dan tutun da, komşumuz Yunanistan’a kadar geniş bir yelpaze mevcut. Kripto para ATM’leri insanların sahip olduğu Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash ve diğer varlıklarını alıp satabilmelerini sağlıyor. Yunanistan ise şu an Kripto para ATM’lerinin hızla artışa geçtiği ülkelerin başında yer alıyor.

Artışa Sebep Olan Unsur Ne?
Şu an için Yunanistan’ın Selanik bölgesinde bir tane, Atina bölgesinde ise 4 tane kripto para ATM’si bulunuyor. Medya kaynaklarının aktardığına göre gelecekte çok daha fazla Yunan şehri kripto para ATM’lerini kabullenecek çünkü kurulması planlanan en az 5 ATM bulunuyor. Stefanos Getsopoulos popüler bir kripto firması olan Thess Cash Hallas‘ın kurucu ortağı ve kendisi şu an için Kuzey Yunanistan bölgesinde 3 kripto ATM kurma çalışmasının devam ettiğini ifade etmekte.

Ülkede kripto para ATM’lerine olan bu aşk ise, insanların geçtiğimiz büyük kriz sonrası ülkeye ve bankalara olan güvenini kaybedip, yüzünü kripto para birimlerine çevirmesinden kaynaklı. Yunan halkı şu an merkezi kurumların kısıtlamasından kurtulup, merkeziyetsiz dünyaya giriş yapmakta. Bunun yanı sıra bazı hali hazırda kripto para kullanıcıları da daha rahat işlem seçeneği için söz konusu ATM’leri tercih ediyor. Kripto para ATM’leri bunun da ötesinde insanların hangi bölgede olurlarsa olsunlar ellerindeki kripto para birimlerini itibari paraya çevirmelerine de olanak sağlamakta.

Görünüşe göre komşu ülke dijital devrime çoktan geçiş yaptı.

The post Komşunun Bitcoin ATM’leri Artışa Geçti – Yunanistan Dijital Devrime Geçiş Yaptı appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Komşunun Bitcoin ATM’leri Artışa Geçti – Yunanistan Dijital Devrime Geçiş Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İspanya’nın En Büyük Telekom Şirketi, Blockchain ve Yapay Zeka Odaklı Girişimciler Arıyor! Blockchain Fırsatını Yakalayın Fidelity, Bitcoin, IOTA, Stellar, EOS ve Ripple Son Dakika Haberleri XRP fiyat analizi: son zamanların en sağlam direncinde XRP/USD’de son durum IOTA, 3 gündür çalışmıyor: Ekipten yeni açıklama Bitcoin fiyat tahmini: Nefesler tutuldu! Bugünkü kapanış önümüzdeki iki haftayı belirleyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır