Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binlerce Kişiyi Dolandıran Kişinin 60 Milyon Dolarlık Mülkü Olduğu Ortaya Çıktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binlerce Kişiyi Dolandıran Kişinin 60 Milyon Dolarlık Mülkü Olduğu Ortaya Çıktı
Binlerce Kişiyi Dolandıran Kişinin 60 Milyon Dolarlık Mülkü Olduğu Ortaya Çıktı

2/2


2/2


Hindistan’daki İcra Müdürlüğü, bundan bir süre önce Bitcoin üstünden saadet zinciri benzeri bir sistem oluşturan ve 5.26 milyar dolar değerinde bir dolandırıcılık yapan Amit Bhardwaj’a karşı bir soruşturma başlatmıştı. Müdürlük, bu soruşturma sonucunda Bhardwaj’a ait 60 milyon dolarlık varlık olduğunu keşfetti.

GainBitcoin.com’un sahibi olan Bhardwaj’ın 60 milyon dolarlık taşınamaz varlığı olduğu ortaya çıktı. bunların arasında Dubai’de altı farklı ofis ve daire bulunuyor. Yetkililer ayrıca Bhardwaj’ın ortakları olan Hemant Bhope ve Pankaj Adlakha’ya ait iki farklı banka hesabı daha buldu.

Bhardwaj ile ilgili başlatılan soruşturmalarda kendisinin gainbitcoin.com adlı bir site aracılığıyla sekiz bin kişiyi dolandırdığı ortaya çıkmıştı. Bhardwaj insanları dolandırmak için Hindistan genelindeki pahalı otellerde pahalı etkinlikler düzenliyor, insanları Bitcoin madenciliğine yatırım yapmak için ikna etmeye çalışıyordu.

Bitcoin hakkında bilgisi olmayan insanlar Bhardwaj ve ortaklarının vaatlerine inanarak sisteme yatırım yaptılar. Hatta pek çok yatırımcı GainBitcoin’in doğrudan ‘Bitcoin’in şirketi’ olduğunu düşündü. Hindistan’daki bir meclis üyesi, Bitcoin’in “ponzi” olduğuna yönelik bir açıklama yapmıştı ancak o sırada GainBitcoin’e hitap ediyordu.

Bhardwaj ve ortakları tüm bu operasyonlar sonrasında toplamda 8 bin Bitcoin topladılar. Bhardwaj, yatırım yapan kişilere vaat ettiği geliri sunmak için hiçbir değeri olmayan MCAP adlı bir kripto para üretti. Hatta bu koini değerliymiş gibi göstermek için Hindistan basınında çeşitli reklamlar yayınlattı.

Hindistan’daki yetkililer Nisan ayında Bhardwaj’ı yakalamayı başardılar. Kendisi yakalandıktan sonra yatırımcılara Hint Rupisi üstünden geri ödeme yapmayı önerdi.


İlgili haber:
Hindistan’ın Çiftlik Bank Benzeri Yapısının Sahibi, Kurbanların İlk Yatırımlarını Geri Vermeyi Önerdi

Binlerce Kişiyi Dolandıran Kişinin 60 Milyon Dolarlık Mülkü Olduğu Ortaya Çıktı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binlerce Kişiyi Dolandıran Kişinin 60 Milyon Dolarlık Mülkü Olduğu Ortaya Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Başlayanlar için CoinMarketCap Nedir? Hong Kong Dolarına Endeksli Bir Stabil Kripto Para Çıktı 732.982 Bitcoin Adresinde 1 BTC’den Fazlası Bulunuyor! Binance CEO’sundan İlginç Açıklama: Tüm Paramı Sattım! Bitcoin Korelasyon Eğilimleri: Altınla Yakınlaşma Altcoinlerden Uzaklaşma Cebelitarık Hükümet Yetkilisi: Blockchain ve Kripto Paralara Ciddi İlgi Duyuyoruz

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır