Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kişiden Kişiye Bitcoin Alışverişinde Lider Olan Üç Ülke Belli Oldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kişiden Kişiye Bitcoin Alışverişinde Lider Olan Üç Ülke Belli Oldu!
Kişiden Kişiye Bitcoin Alışverişinde Lider Olan Üç Ülke Belli Oldu!

2/2


2/2


Ekim ayı boyunca yerel Bitcoin marketlerinde el değiştiren toplam Bitcoin miktarı belli olurken; zirvede yer alan üç ülke Venezuela, Arjantin ve Mısır oldu. Hırvatistan ve İsviçre gibi ülkeler ise, bu ay boyunca 2018 döneminin en düşük rakamlarını kaydetti.

Arjantin’de Bitcoin Kullanımı Giderek Artıyor
Ekonomik krizin ardından ciddi bir sıkıntıya giren Güney Amerika ülkesi Arjantin’de, Bitcoin şu anda büyük bir kullanım alanına sahip. Birçok Arjantinli, Bitcoin’i adeta bir kaçış olarak görüyor. Arjantin Pesosu’nun dolar karşısında ciddi değer kaybetmesi ile birlikte, Bitcoin ülkede giderek daha da popüler bir hale geliyor.

Aynı zamanda Arjantin hükümetinin kripto paralara karşı izlediği olumlu politika ve ülkede birçok Bitcoin ATM’sinin açılması da, bu duruma katkıda bulunan bir diğer etmen olarak gösteriliyor. Ekim ayı boyunca Arjantin’de LocalBitcoins verilerine göre işlem hacmi tam 9 milyon dolar oldu


İlgili haber:
Sıfırdan 30’a: Arjantin İçerisindeki Bitcoin ATM’leri Uçuşa Geçti, Türkiye İçerisinde de Aynısı Mümkün Mü?

Arjantin’e benzer bir şekilde hiperenflasyon ve ekonomik kriz ile boğuşan Venezuela’da da kripto paralar artık olmazsa olmaz hale geldi. Ülkede kaydedilen toplam hacim ise, bu ay özelinde 14,4 milyon dolar oldu.

Arjantin ve Venezuela’nın aksine şu an akut bir ekonomik krizde olmayan Mısır’da da kripto paralar ciddi ilgi alanına girmeye başladı. Yapılan ekonomik reformlarla rahat bir nefes alan Mısır halkının birikimlerini Bitcoin ve diğer kripto paralarda değerlendirmeye başladığı tahmin ediliyor. Listede üçüncü olan Mısır’da ay boyunca 1 milyon Mısır Poundu’ndan fazla bir hacim kaydedildi.

Kişiden Kişiye Bitcoin Alışverişinde Lider Olan Üç Ülke Belli Oldu! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kişiden Kişiye Bitcoin Alışverişinde Lider Olan Üç Ülke Belli Oldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Tron CTO’su, Justin Sun’ın Öne Sürdüğü İddiaları Yalanladı! İsviçre’de Usulsüz ICO Düzenleyen Şirketin Faaliyetlerine Son Verildi ABD Şehrinde Hayatı Durduran Hackerlar Bitcoin’le Fidye İstiyor ABD Hukuk Profesörü: Kafa Karıştırıcı Kripto Para Regülasyonları Yeniliği Engelleyecek CFTC Yetkilisi, SEC’in Bitcoin ETF’si Kabul Etmeme Gerekçelerine Karşı Çıktı! Nobel Ödüllü Ekonomist’ten karamsar Bitcoin yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır