Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsalarından Coinbase, Çalışanları İşten Çıkarmaya Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsalarından Coinbase, Çalışanları İşten Çıkarmaya Başladı
Kripto Para Borsalarından Coinbase, Çalışanları İşten Çıkarmaya BaşladıKripto para sektörünün önde gelen borsalarından olan Coinbase, ekibini küçültmeye başladı. Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde Coinbase’in şirket değerinin 8 milyar doları bulduğunu belirtmiştik. Ancak görünüşe göre şirket, bu değere aldanmıyor ve ekibini küçültme yolunu tercih ediyor.

Konuyla ilgili yapılan bazı haberlere göre bu işten çıkarmaların başlıca sebebi Coinbase’in müşteri hizmetlerinden sorumlu olan Tina Bhatnagar. AmbCrypto gibi kaynaklara göre Bhatnagar, şirketin müşteri hizmetleri departmanını çok daha ‘merkezi’ bir hale getirmek istiyor ancak kendisinin bu isteği pek olumlu tepki almıyor. Konu hakkında Yahoo (NASDAQ:AABA) Finance’e konuşan bir çalışan, şöyle söyledi:

“Buradaki insanlar durumdan epey rahatsızlar ve yöneticiler de konuyla ilgili doğru düzgün iletişim kurmuş değiller.”

Coinbase, işten çıkarım haberlerinin doğru olduğunu kabul etse de işten çıkarılan kişi sayısı hakkında detaylı bir açıklama yapmadı. Ancak bazı kaynaklar bu sayının 15’i bulduğunu söylüyorlar. İşten çıkarılan kişilerin büyük bir kısmı, uzaktan (merkezsiz) olarak çalışan kişilerdi. Coinbase’in sözcüsü, konu hakkında Yahoo Finance ile iletişime geçerek şu yorumu yaptı:

“Aynı ortamda çalışan kişilerin daha verimli ve mutlu olduklarını fark ettik. Dolayısıyla destek ve yasal uyumluluk gibi departmanlara yalnızca ofiste çalışabilecek kişiler alınacak.”

Şirket her ne kadar uzaktan çalışan kişiler yerine ofis çalışanlarını tercih etse de Dünya’nın bazı bölgelerinde yerel ofis çalışanı bulmak zor olabiliyor. Coinbase, bu gibi bölgelerde ofis çalışanı aramak yerine uzaktan çalışacak kişiler aramaya devam ettiğini vurguladı.

Kripto Para Borsalarından Coinbase, Çalışanları İşten Çıkarmaya Başladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsalarından Coinbase, Çalışanları İşten Çıkarmaya Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsviçreli Startup Kripto Para Bankası Kurmak İçin 103 Milyon Dolar Fon Topladı! Kolombiya’da Kripto Para İlgisi Istanbul Blockchain Women Platformu, Yeni Bir Etkinlik Düzenliyor Özel İçerik: Türkiye’deki Kripto Para Fenomenleri İle Gündemdeki BtcTurk Olayını Konuştuk! Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti – Yükselişi Sağlayan Belirli Bir Sebep Var Mı? Tether, Kendine Dava Açılmasını Bekliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır