Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto para piyasaları son 48 saatte cehennemi gördü!!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto para piyasaları son 48 saatte cehennemi gördü!!!
Kripto para piyasaları son 48 saatte cehennemi gördü!!!


Kripto para piyasaları son 48 saatte 6 milyar dolarlık kan kaybetti. Adeta cehennemi gördü. Oysa piyasalar, haftaya başlarken bizlere boğa koşusu sinyalleri veriyorlardı. Ancak haftanın son işlem gününe girdiğimizde, işlerin tersine döndüğünü görüyoruz. Peki Bundan sonra ne olacak?

Kripto para piyasaları son 48 saatte 6 milyar dolar eridi

Geçtiğimiz 48 saat içinde, yani 7 Kasım’dan bu yana küresel kripto pazarı, 6 milyar dolarlık değer kaybına uğradı. Ancak toplam kripto pazar değeri 220 milyar dolardan 214 milyar dolara düşmesine rağmen Bitcoin istikrarını sürdürdü.

6 Kasım’da, Bitcoin Cash’in başlattığı boğa koşusunun peşine takılan Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) gibi altcoinler yatırımcılarına %5 ila %30 arasında büyük kazanımlar sağlamıştı. Ancak şuan piyasaya baktığımızda bu kazanımların %10 lara kadar geri çekildiğini görüyoruz.

Aslında bu düzeltmeyi çoğu trader öngörüyordu. Çünkü son günlerini yaşadığımız 2018 yılı içerisinde kripto piyasaları, bu hareketleri defaatle tekrarladı. Önce değerlerinde önemli bir artış yaşadılar fakat birkaç gün içinde pozisyonlarını kaybedip geri çekildiler.


Kripto para piyasalarına Aylık bakışBitcoin Cash ve diğer bir çok kripto para biriminin değer kazanıp daha sonra geri çekilme hareketi yaşadığı bu aya genel bir bakış atacak olursak, hala kripto para piyasalarının geçtiğimiz aya göre çok daha iyi bir pozisyonda olduklarını söyleyebiliriz. Ekim ayı ortalaması 198 milyar dolar olan pazarın, şu anki fiyatı 214 milyar dolar civarı.

Kripto pazarı, 15 Ekimden bu yana toplam değerine 22 milyar dolar ekleme yaptı. Bu da yaklaşık %11 lik bir artış anlamına geliyor. Haliyle böyle bir artıştan sonra bir düzeltme gelmesi beklenen bir hareketti.

Bitcoin bu düşüşten neden etkilenmedi?9 Kasım itibarıyla BTC’nin günlük işlem hacmi raporlarına baktığımızda, Bitcoin’in son üç hafta içinde işlem hacminde %40 lık bir artış olduğunu görüyoruz. Bitcoin’in son düzeltme hareketinden çok fazla etkilenmedi. Çünkü yatırımcılar artık BTC’yi güvenli bir liman olarak görmeye başladılar.

Bununla beraber pek çok tüccar, Bakkt‘ın vadeli işlem platformlarında, Bitcoin’in önemli bir katalizör görevi göreceğine inanıyor. Ayrıca, CCN’nin 8 Kasım’da bildirdiğine göre, Bitcoin etrafında kümelenen kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’de ki fiyat dalgalanmalarının önüne geçmiş durumdalar.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto para piyasaları son 48 saatte cehennemi gördü!!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su: Piyasada Yaşanan Düşüş Gayet Normal Ünlü Marka Jaguar Altcoin’le Ortak Oluyor Rapor: Enerji Sektörü, Merkeziyetsizliğe Çok Uygun Bitcoin satış pozisyonları 11 ayın en düşüğünü gördü Citi Bank, Kripto Para Projesini İptal Etti ABD Dışişleri Bakanlığı Blockchain Teknolojisini Yakından Takip Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır