Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kaçak Elektrikle 14,5 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Ürettiler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kaçak Elektrikle 14,5 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Ürettiler
Kaçak Elektrikle 14,5 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Ürettiler

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ve kripto paralar dünya genelinde pek çok kişinin ilgisini çekerken, kripto paraların geniş kullanım alanları ticaretten, tedarik zincirine, madencilik ekipmanı üretiminden veri denetimine dek pek çok sektöre uzanıyor.

Kripto para birimleri bu geniş kullanım alanlarıyla birlikte pek çok suçlunun da dikkatini çekerken, dijital ortamda pek çok hacker ve dolandırıcı çeşitli yöntemlerle yasa dışı şekilde gelir elde ediyor.

Bitcoin ve Ethereum suçlularına dair ilginç bir haber de Tayvan’dan geldi. Tayvanlı bir kripto para madencisi 3 milyon dolar değerindeki kaçak elektriği kullanarak Bitcoin ve Ethereum madenciliği yaptığı için suçlandı.

Kaçak Elektrik İçin Ekip Oluşturdular
Yerel haber kaynağı EBC Dongsen’de yer edinen habere göre Yang soy isimli şüpheli, aleladele elektrik çalmak ve bu kaçak elektrikle 14,5 milyon dolar değerindeki kripto para üretmekle suçlanıyor. Yang’ın 100 milyon yuan değerindeki kripto parayı üretmek için elektrikçilerle organize bir suç şeması oluşturduğu ve kendisine büyük bir kaçak enerji kaynağı yarattığı ifade ediliyor.

Tayvan’da elektrik şebekesini yöneten devlet destekli şirket Tayvan Güç Merkezi, raporlarda yer alan verilerdeki olağan dışı durumu fark ederek durumu polise bildiriyor ve polisin soruşturma açmasını tetikliyor.

Soruşturmayı yöneten Tayvanlı yetkili Wang Zhicheng ise yerel haber kaynağı ile gerçekleştirdiği konuşmada bu sözleri sarf ediyor;

“Şüphelinin oluşturduğu elektrik ekibi mühürlü sayaçlara erişim sağlayarak özel hatlardan kendilerine elektrik aktardılar, bunu yaparken de sayılan elektriğin sayaçlarda görülmemesini sağladılar.”

2018 yılının Ekim ayında da Çin’de bir madenci tren istasyonundan elektrik kaçırdığı gerekçesiyle 3,5 senelik hapis cezasına çarptırılmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Kaçak Elektrikle 14,5 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Ürettiler appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kaçak Elektrikle 14,5 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Ürettiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano 7% artışla 0,070025 seviyesinin üzerine çıktı Kripto Paralar Faiz Kazandıracak Blockchain Projesi Civil, Token Satışındaki Başarısızlığa Rağmen ICO Şansını Şubatta Tekrar Deneyecek CoinGeek Bitcoin Cash taraflarına ateşkes çağrısı yaptı, yoksa… Vitalik Buterin Ethereum’dan Ayrılacağı Yönündeki Çıkan Haberler ile İlgili Konuştu Bitcoin 4 Bin 100 Doların Altına Düştü, Piyasaya Genel Düşüş Hakim

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır