Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

5 Avrasya Ülkesi Dolar Baskısından Kurtulmak İçin Ortak Kripto Para Tasarlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » 5 Avrasya Ülkesi Dolar Baskısından Kurtulmak İçin Ortak Kripto Para Tasarlıyor
5 Avrasya Ülkesi Dolar Baskısından Kurtulmak İçin Ortak Kripto Para Tasarlıyor

© Reuters.  © Reuters.

CoinTelegraph’ta yer edinen habere göre Avrasya Ekonomi Birliği Amerika Birleşik Devletleri’nin potansiyel yaptırımlarının üstesinden gelmek adına ortak bir kripto para birimi geliştiriyor.

Rusya’da Finans Bakanlığı’nın Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Alexei Moiseyev’in açıkladığı üzere birliği oluşturan ülkelerin kripto para geliştirme girişimi 2019 yılında da konuşulmaya devam edecek ve Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Rusya’nın oluşturduğu bölgedeki transferler için bu para birimini geçerli hale getirmenin altyapısı hazırlanacak.

Kriptografik olarak geliştirilmesi planlanan dijital para birimi hakkında Moiseyev bu açıklamayı yaptı;

“Baskı altında yer alan organizasyon sayısı hızla büyüyor. Buna paralel bir şekilde bizim de tepki vermemiz ve kendimize daha faydalı planlar oluşturmamız lazım. Amerikan Doları’na bağlı olmayacağımız yeni bir uluslararası ödeme sistemi oluşturmalıyız.”

Rus yetkililer daha önce Kasım 2018’de yaptıkları açıklamalarında devlet destekli Rusya’nın fiat para birimi ruble ile eşlenecek yeni bir stablecoin yaratılmasına yönelik planlarını medya ile paylaşmışlardı.

Venezuela ve İran Sonrası Trend Güçleniyor
Amerikan Doları’na karşı Avrasya Ekonomi Birliği’nin ortak kripto para planı, Venezuela’nın kendi kripto parası Petro’yu geliştirmesi ve İran’ın resmi olarak devlet destekli kripto para birimi geliştirdiğini duyurması gibi gelişmeleri takip ederek global çapta “milli ve bölgesel dijital para birimleri” trendinin giderek güçlendiğini bizlere gösteriyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin baskısından kurtulmak isteyen ülkelerin yanı sıra yüksek refah seviyesine sahip olan ve nakit kullanımının büyük ölçüde kaybolduğu İsveç de ülkenin para birimi İsveç Kronu’nun dijital versiyonu olan e-krona’ya dair planlarını yayınlamıştı.

IMF başkanı Christine Lagarde da son yaptığı açıklama ile evrensel bir dijital para biriminin tehlikeli olduğuna dikkat çekerek, ülkelerin dijital para çıkarma yolunda ellerini hızlı tutmaları gerektiğini belirten bir rapor yayınlamıştı. Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat’ın Bloomberg’e konuk olarak konuya dair görüşlerini paylaştığı bu programı izleyerek IMF raporu ve merkez bankaları tarafından desteklenen dijital para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post 5 Avrasya Ülkesi Dolar Baskısından Kurtulmak İçin Ortak Kripto Para Tasarlıyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

5 Avrasya Ülkesi Dolar Baskısından Kurtulmak İçin Ortak Kripto Para Tasarlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Özeti: Dijital Dövizler, 2019’un Yüksek Seviyesini Gördükten Sonra Geriledi ABD’deki Bu Şehir Yerel Seçimlerde Blockchain Teknolojisini Kullanacak Bitcoin SV işlem sayısı istikrarlı büyüyor, ama kim gerçekten kullanıyor? Devrimciler, Ethereum’la Kim Jong-un’u Hedef Alıyor! Bitcoin 20% oranında düştü Kripto Para Borsası Kraken’e Yatırım Yapma Şansı Ayağınıza Geldi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır