Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya: Hükümet, Kripto Para Borsalarının Kendi Kendilerini Düzenlemelerine Onay Verdi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya: Hükümet, Kripto Para Borsalarının Kendi Kendilerini Düzenlemelerine Onay Verdi!
Japonya: Hükümet, Kripto Para Borsalarının Kendi Kendilerini Düzenlemelerine Onay Verdi!Japonya’nın en temel finansal denetleyici kurumu olan Finansal Hizmetler Servisi (FSA), Japon Kripto Para Borsalar Birliği JVCEA’ya kendi kendilerini düzenlemeleri için onay verdi. Bu haber ile birlikte, artık Japonya’daki kripto para borsalarının güvenlik süreçlerinden JVCEA sorumlu olacak ve kurum; bir anlamda da yasal bir statü kazanmış durumda.

Özellikle içerden trading yapma ve kara para aklama konusunda son derece katı kurallara sahip olan Japonya hükümeti, borsaların bu noktada gereken düzenlemeleri yapmasını ve belirli bir standardı oluşturmasını istiyor.

Güvenlik konusunda da çok sıkı bir politika izleyen FSA, borsaların kendi güvenlik seviyelerini de sürekli olarak en yüksek standartta tutması için JVCEA’ya yetkiyi verdi.

Özellikle Tokyo merkezli kripto para borsası Coincheck’te yaşanan ve 530 milyon dolarlık NEM tokenlerinin çalınması ile sonuçlanan hack olayının ardından bu konudaki tavır iyice sertleşmişti. Ağustos ayında FSA’ya bir başvuru yapan ve yasal olarak bu statüyü kazanmak istediğini ifade eden JVCEA yetkilileri, bu kararın ardından oldukça mutlu olduklarını ve Japonya kripto para borsalarının standartlarını çok yukarı çekmek için çalışacaklarını açıkladı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”Bu aldığımız akreditasyon sayesinde, insanların daha fazla güven duyacağı ve kendini daha rahat hissedeceği değişiklikleri yapmak için çalışmaya daha büyük bir hızda devam edeceğiz. Tüm kripto para borsaları ile bir arada çalışarak gereken başarıyı yakalamk için çaba sarf edeceğiz.”

Japonya: Hükümet, Kripto Para Borsalarının Kendi Kendilerini Düzenlemelerine Onay Verdi! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya: Hükümet, Kripto Para Borsalarının Kendi Kendilerini Düzenlemelerine Onay Verdi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Almanya’nın En Büyük İkinci Borsası XRP ve Litecoin ETN’lerini Listeledi! Eski SEC Üyesi Açıklıyor: XRP Menkul Kıymet Değil, Para Birimidir Tron Yükselmeye Devam Ediyor! Yüzde 15 ve Üstü Artışın Sebebi Ne? BitMEX’teki Bitcoin tasfiyeleri çığrından çıktı: 1,6 milyar dolar! Bankalar Swift’ten kurtulup Ripple ile anlaşmaya çalışıyor Bitcoin Üzerinden Borç Almak İster miydiniz?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır