Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’daki Kripto Para Yasağı 11 Eylül’de Kalkacak Mı? Önde Gelen Hint Borsasının CEO’su Açıklıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’daki Kripto Para Yasağı 11 Eylül’de Kalkacak Mı? Önde Gelen Hint Borsasının CEO’su Açıklıyor
Hindistan’daki Kripto Para Yasağı 11 Eylül’de Kalkacak Mı? Önde Gelen Hint Borsasının CEO’su Açıklıyor

© Reuters.  © Reuters.

Hindistan Rezerv Bankasının kripto para birimleri ile ilgili kurumların bankacılık hizmeti almasını engelleyen yasağın yürürlüğe girmesinin üzerinden neredeyse iki ay geçti. Hindistan’ın lider Bitcoin borsalarından birisi olan Unocoin’in CEO’su ve kurucu ortağı Sathvik Vishwanath, merkez bankası yasağı sonrasındaki süreci anlattı.

Bütün Gözler Yüksek Mahkemede
RBI 6 Nisan tarihinde bütün finansal kurumların kripto işletmeleri ile iş yapmasını engelleyen bir genelge yayınlamıştı. RBI daha sonra yasağın uygulanması için 3 aylık süre verip, kimsenin mağdur olmamasını istediğini de ifade etti. Daha sonra bir kaç kripto para ile ilgili kurum RBI kararına karşı mahkemenin yolunu tuttu ve sıradaki duruşma 11 Eylül‘e ertelendi.

Sathvik Vishwanath konu hakkında şunları ifade ediyor:

”Bu karar sadece yeni kullanıcıların platforma katılmasını engellemekle kalmayıp, mevcut kullanıcıların da zarar görmesine neden olduğu için, hacimler ciddi anlamda düştü. Şu an piyasadaki herkes 11 Eylül tarihindeki duruşmayı bekliyor.”

Sathvik’in sahip olduğu Unocoin borsası yavaş da olsa büyümeye devam ediyor. CEO’nun açıklamalarına göre borsa içerisinde şu an ”aylık olarak 20.000 kullanıcı” bulunmakta. Piyasanın iyi aylarında bu rakamı ”her 3 günde bir” gördüklerini ifade eden CEO, durumdan hiç memnun değil.

Ancak yasaktan sonra bazı yerel kripto para borsaları Hindistan Rupisi çekim işlemleri için alternatif yollar bulmaya başladı. Bunların arasındaki en popüler yol merkez bankasının yasağını borsaların aracılığıyla yapılan eşler arası (P2P) hizmet ile delmek. Kullanıcılar bunu offshore hesaplar ile yapıyor ve bankaların bu konuda yapabilecekleri hiçbir şey yok.

Sathvik bu gibi yöntemlerin geçici olarak işe yaradığını belirtse de, uzun vadede piyasanın öleceğini vurgulamakta. CEO’ya göre yasak 11 Eylülde yüksek oranda kaldırılacak.

The post Hindistan’daki Kripto Para Yasağı 11 Eylül’de Kalkacak Mı? Önde Gelen Hint Borsasının CEO’su Açıklıyor appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’daki Kripto Para Yasağı 11 Eylül’de Kalkacak Mı? Önde Gelen Hint Borsasının CEO’su Açıklıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Icrypex’in modeli, 2020’de Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatı için ne diyor? Ünlü Analist: Bitcoin Teknik Olarak Altından Daha İyi Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı? Kanada Mahkemesinden 1.4 Milyon Dolarlık Bitcoin Kararı! Binance CEO’su: Bu Seferki Ayı Piyasası Çok Uzun Sürüyor Milyarlarca Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı: Sözde OneCoin Lideri Tutuklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır