Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düşüşte; Bitcoin 7 Ayın Düşük Seviyelerinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düşüşte; Bitcoin 7 Ayın Düşük Seviyelerinde
Kriptolar Düşüşte; Bitcoin 7 Ayın Düşük Seviyelerinde

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin’in yedi ayın düşük seviyelerine gerilemesiyle, kripto paralar Cuma günü düşüş yaşıyor.

Bitcoin %6,07 değer kaybıyla 7 ayın düşük seviyesi olan 6.358,7 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar genel olarak düşüş yaşarken, Perşembe günü 288 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 269 milyar dolara geriledi.

Ethereum %10,20 oranında yaşadığı düşüşle 486,43 dolara gerilerken, en büyük üçüncü yapay döviz olan Ripple %6,87 puan kaybederek 0,50402 dolara yerleşti. Litecoin %8,86 daha az, 96,73 dolar seviyesinde işlem gördü.

Alternatif paraların ölçeklenemez ve güvensiz olduğuna ve fiyat manipülasyonu suçlamalarına dair endişeler arasında, dijital dövizler son haftalarda zemin kazanma çabası içinde cebelleşiyor.

35 milyar Güney Kore won’u (31,5 milyon dolar) değerinde yapay parası hacklenen Güney Kore borsası Bithumb sigorta firmasından ödeme alamayacak gibi görünüyor.

Bithumb, 5,4 milyon dolar ile Güney Kore’deki diğer borsalar arasında sigortaya en çok para harcayan borsa.

Haber ajansı Yonhap, hacklenmiş miktarın sigorta kapsamı altına girmeyen bir “mal zararı” olduğunu raporladı.

Dijital dövizlerin karşısındaki en büyük tehdit güvenlik olmaya devam ederken, bu olay pek çok kez yaşanan hacklenme olaylarından yalnızca sonuncusu.

Daha iki hafta önce, Coinrail yaklaşık 37,2 milyon dolar değerinde dijital para kaybetti. Ocak ayında Japon kripto para borsası Coincheck 500 milyon dolardan daha fazla parayı hackerlara kaptırdı.

Öte yanda, Kore Bankası (BOK) dijital paraların merkez bankası koruması altında olması fikrine karşı. Çünkü bu, bankayı ahlaki riske sokarken, piyasaların da istikrarını bozabilir.

Merkez bankası bir raporda, “BOK’un para çıkarma kontrolüne tamamen sahip olan tek tüzel kişilik olması arzu edilebilir,” dedi. Dijital paraların popülaritesi arttıkça, merkez bankaları da kendi kripto paralarını çıkarma ihtimalini araştırarak, nasıl cevap verecekleri konusunda mücadele ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düşüşte; Bitcoin 7 Ayın Düşük Seviyelerinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brian Kelly ve Tom Lee, Bitcoin Fiyatı Konusunda İyimser Vitalik Buterin: TRON Bizi Geçerse, İnsanlığa Olan İnancımı Kaybederim Weiss Ratings: Çin asla Bitcoin’i kullanmayacak İki ünlü analistten korkutucu Bitcoin ve altcoin tahmini 2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olurdu? Ledger CEO’su, Hacklenmenin Önüne Geçmek İçin Kullanıcılara ”6 Temel Güvenlik İlkesini” Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır