Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japon Borsaları Kullanıcı Varlıklarını Korumak İçin Çevrimdışı Cüzdan Kullanacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japon Borsaları Kullanıcı Varlıklarını Korumak İçin Çevrimdışı Cüzdan Kullanacak!
Japon Borsaları Kullanıcı Varlıklarını Korumak İçin Çevrimdışı Cüzdan Kullanacak!

2/2


2/2


Son günlerde yaşanan birden fazla hacklenme olayı, bir grup Japonya tabanlı kripto para borsasının kullanıcı fonlarını korumak adına yeni bir yönteme geçiş yapmasına neden oldu.

Hedef Daha İyi Kontrol
Bir grup Japon kripto para borsası kullanıcılarının varlıklarının daha iyi korunduğundan emin olmak için yeni bir fikir ortaya attı. Söz konusu hareket Eylül ayında yaşanan Zaif kripto para borsası hacklenmesinden dolayı kaynaklanmakta.


İlgili haber:
Japonya’daki Yetkililer Zaif’e Yapılan Hack Saldırısını Soruşturuyorlar

Japan Times kaynağının haberine göre, Japonya Sanal Para Birimi Borsa Birliği, kripto para birimlerini online olarak depolamayı noktalıyor. Yani en azından belirli bir sınır koyuyor ve bu sınır %10 ile %20 arasında. Borsalar Birliği geçtiğimiz Temmuz ayında da öz düzenleme kuralları oluşturmuştu ancak kurallar henüz ülkenin finansal denetçisi FSA’nın onayını almadı. Eğer yeni kural da diğer kurallar ile birlikte onaylanırsa, borsalar direkt olarak çevrimdışı cüzdanlara geçiş yapabilecek.

Geçtiğimiz günlerde Tech Bureau’nun kripto para borsası olan Zaif, yaşanan hacklenme olayında 7 milyar yen kayıp yaşamıştı. Çalınan kripto para birimleri arasında Bitcoin, Monacoin ve Bitcoin Cash bulunuyordu ve bütün bunlar çevrimiçi cüzdanlarda saklanmaktaydı. Çalınan 7 milyar yenlik fonların 4.5 milyarının müşterilere ait olması, Zaif’i hisselerinin bir kısmını satmaya ve bu şekilde kullanıcıların zararlarını telafi etmeye kadar götürdü.

Kripto para borsaları da Zaif olayını bardağı taşıran son damla olarak yorumlamakta ve onaylandığı taktirde müşteri fonlarının büyük bir kısmını çevrimdışı (cold) cüzdanlarda saklamayı planlıyor.

Japon Borsaları Kullanıcı Varlıklarını Korumak İçin Çevrimdışı Cüzdan Kullanacak! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japon Borsaları Kullanıcı Varlıklarını Korumak İçin Çevrimdışı Cüzdan Kullanacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Kurucu Ortağı Tarafından Hazırlanan Blockchain Belgeseli, New York’ta Seyircilerle Buluştu! 4 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Binance SEC onaylı Blockstack STX tokeni listeleme kararı aldı 11 Mart Bitcoin analizi: BTC 6 bin 500 dolara düşebilir! Beam Coin (BEAM) Nedir? Yatırımcılar, volatilite beklerken Bitcoin fiyatı, 10.000 dolara takılı kalmış durumda

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır