Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İtalya’daki Finans Otoritesi İki Kripto Para Şirketine Ceza Kesti

Ana Sayfa » GÜNCEL » İtalya’daki Finans Otoritesi İki Kripto Para Şirketine Ceza Kesti
İtalya’daki Finans Otoritesi İki Kripto Para Şirketine Ceza Kestiİtalya‘nın menkul kıymet otoritesi, kripto paralar üzerinden dolandırıcılık yaptığı düşünülen iki şirketin faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

İtalya’daki Menkul Kıymet ve Borsa Ulusal Komisyonu (Commissione Nazionale per le Societa e la Borsa, CONSOB), ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu ile hemen hemen aynı işlevlere sahip. CONSOB, İtalya’daki menkul kıymet piyasasının düzenlenmesinden sorumlu.

CONSOB, yayınladığı bir basın duyurusunda Bitsurge Token ve Green Energy Certificates adlı iki şirketin faaliyetlerini 90 günlüğüne durdurduğunu açıkladı. CONSOB’ın araştırmalarına göre bu projeler aslında Avrupa Birliği dışındaki Avalon Life adlı bir şirkete bağlılar.

CONSOB’ın basın duyurusuna göre Bitsurge Token adlı proje, Facebook (NASDAQ:FB) üzerinden çeşitli reklamlar yayınlayarak insanları yatırım yapmaya teşvik ediyordu. Yayınlanan bu reklamlara göre insanlar bu proeye yatırım yaparak aylık yüzde 6 ile 13 arasında kar elde edebiliyorlardı. CONSAB’ın araştırmalarına göre ise bu projeye yatırım yapan kişiler, aldıkları tokenları kontrol dahi edemiyorlardı.

Green Earth Certificates adlı proje de Facebook üzerinden tanıtım yapıyor ve insanları yatırıma teşvik ediyordu. Projenin amacı, yağmur ormanlarındaki ağaçların kesilmesini önlemekti. Projenin reklamlarına bakılacak olursa insanlara burada da yüzde 6 oranında kar vaat ediliyordu.

CONSOB’un araştırmalarına göre bu iki proje de aslında insanları dolandırmayı amaçlıyor. Projelerin faaliyetlerini araştıran CONSOB, yatırımcılara vaat edilen şeylerin büyük bir kısmının doğru olmadığını ortaya çıkardı.

CONSOB bundan kısa bir süre önce Malta’daki finans otoritesiyle ortaklaşa bir çalışma yürüttü ve OriginalCrypto adlı bir kripto para borsası hakkında uyarıda bulundu.

İtalya’daki Finans Otoritesi İki Kripto Para Şirketine Ceza Kesti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İtalya’daki Finans Otoritesi İki Kripto Para Şirketine Ceza Kesti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BitConnect Davasında Yeni Gelişme Büyük Yatırımcı: Toplam Piyasa Hacmi, 2022’de 10 Trilyon Dolar! TRON’da İkincil Katman Ağının Ne Zaman Çıkacağı Belli Oldu Bitcoin 5% artışla 5.519,5 seviyesinin üzerine çıktı Litecoin Yükseliyor, Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Takipte CME Bitcoin Vadelileri 28 Aralık’ta Sona Eriyor, Fiyat Nasıl Etkilenecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır